sobota, 26.05.2018 | Imieniny: Filipa, Pauliny
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> O dobrych praktykach w zakresie gospodarowania deszczówką

O dobrych praktykach w zakresie gospodarowania deszczówką

W minioną środę, 9 maja przedstawiciele Urzędu Miasta Kalisza, na czele z wiceprezydent Barbarą Gmerek, która reprezentowała prezydenta Grzegorza Sapińskiego, spotkali się z pracownikami Miejskich Wodociągów i Kanalizacja w Bydgoszczy. Tematem rozmów było zagospodarowanie wód opadowych.

Delegacja z naszego miasta zapoznała się z wieloletnim doświadczeniem bydgoskich służb wodno-kanalizacyjnych i efektami ich pracy, co może okazać się pomocne w realizacji działań podjętych przez obecne władze Kalisza.

- Przedstawiciele Kalisza poznali także harmonogram prac, podstawy naukowe związane z wodami opadowymi, a także projekty, które miasto przyjęło do realizacji. M.in. na doświadczeniach bydgoskiego przedsiębiorstwa będzie bazował powołany przez prezydenta Grzegorza Sapińskiego zespół ds. Zagospodarowania Wód Opadowych Miasta Kalisza - mówi Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza.

W Bydgoszczy prace związane z wodami opadowymi prowadzone są już od 2000 roku. Wymagało to wiele pracy, ale w konsekwencji dla pierwszego etapu projektu wartego ponad 200 mln złotych, bydgoskie przedsiębiorstwo otrzymało ponad 100 mln złotych dotacji z NFOSiGW.  Bydgoszcz planuje kolejne przedsięwzięcia.

W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kaliszu oraz  Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.
 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity