środa, 21.03.2018 | Imieniny: Lubomira, Benedykta
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> O Piłsudskim u Paderewskiego

O Piłsudskim u Paderewskiego

Józefowi Piłsudskiemu zostanie poświęcona kolejna sesja popularnonaukowa w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu. Pretekstem do spotkania jest 150. rocznica urodzin marszałka.

Sesja jest jednym z wydarzeń projektu „Wolność”, który szkoła rozpoczęła realizować w listopadzie 2017 roku, a zakończy w listopadzie 2018 roku, by uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 25. rocznicę istnienia IV Liceum Ogólnokształcącego.

Sesje popularnonaukowe organizowane są w IV LO od 1999 roku. Zainicjował je dr Marek Kozłowski, który od początku do współpracy zapraszał historyków, polonistów, naukowców i specjalistów z wielu dyscyplin humanistycznych. Gośćmi na spotkaniach są zwykle gimnazjaliści i licealiści z Kalisza i okolic. W naukowych spotkaniach także chętnie uczestniczą władze świeckie i duchowne.

Okolicznościowe wykłady i sesje historyczne w liceum są propozycją dla nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Spotkania służą innemu spojrzeniu na ważne dla Polski wydarzenia, poszerzają szkolną wiedzę, przybliżają trudne zagadnienia z przeszłości, pozwalają na rozbudzenie historycznych pasji. Prelegenci traktują fakty jako punkt wyjścia do rozważań społeczno-kulturowych, ukazując je we współczesnej perspektywie.

Oprac. IV Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity