środa, 21.03.2018 | Imieniny: Lubomira, Benedykta
Kogutek wiosna
Strona główna >> O Szolcu-Rogozińskim z młodzieżą

O Szolcu-Rogozińskim z młodzieżą

W III Liceum Ogólnokształcącym odbyła się dziś sesja popularno-naukowa poświęcona postaci Stefana Szolca-Rogozińskiego z udziałem Jego Wysokości Wodza Wielebnego dr Ekoki Andrew Molindo, konsul honorowej RP Mirosławy Etogi, a także gości z miast partnerskich Kalisza: Preston, Hamm, Hautmont oraz z miasta Łowecz w Bułgarii.

- To dla mnie zaszczyt, że wspólnie możemy uczestniczyć w uroczystościach związanych z obchodzonym w naszym mieście rokiem Stefana Szolca-Rogozińskiego. Podczas wielu miejskich imprez kaliszanie i nasi goście mogli zdobyć, wzbogacić, wiedzę o podróży Stefana Rogozińskiego oraz wpływie jego odkryć na Kamerun, Afrykę. Dziś wysłuchamy wykładów, prelekcji o słynnym kaliszaninie, podróżniku, który na stałe zapisał się na kartach historii – mówił prezydent Grzegorz Sapiński.

O tym, jak postać Stefana Szolca-Rogozińskiego wpłynęła na Afrykę i Kamerun opowiadał Jego Wysokość Wódz Wielebny dr Ekoka Andrew Molindo.

W dzisiejszej sesji uczestniczyli również kaliscy radni, przedstawiciele komitetu obchodów Roku Stefana Szolca-Rogozińskiego, lokalnych stowarzyszeń oraz młodzież.

Podczas spotkania władca ludu Mondoli wyróżnił tytułem Starszego Doradcy i Dostojnika Królewskiego Dworu Mondoli Mirosławę Etogę, konsul honorową RP w Kamerunie, Grzegorza Sapińskiego, prezydenta miasta Kalisza oraz Macieja Klósaka.
Nadał również tytuły Dostojnika Królewskiego Dworu Mondoli oraz Dyplomy Uznania.
Szczegółowy wykaz wyróżnionych osób znajduje się w załączniku.
Dyplom Uznania otrzymał m.in. Andrzej Plichta, przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity