sobota, 26.05.2018 | Imieniny: Filipa, Pauliny
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> OBSERWATOR CITY na pełnych obrotach

OBSERWATOR CITY na pełnych obrotach

Kaliska jednostka Straży Miejskiej od ubiegłego roku dysponuje nowym narzędziem pracy służącym do realizacji ustawowych zadań. Jest to mobilna kamera wysokiej rozdzielczości bazująca na technologii LTE z podglądem obrazu docierającym do centrum monitoringu miejskiego. Znalazła już wielokrotnie zastosowanie w różnych częściach miasta, w których nie ma stacjonarnych kamer.

Na przełomie kilku miesięcy kamera obserwowała m.in. takie miejsca, jak: aleję Wojska Polskiego wraz z całą ulicą Jabłkowskiego i skwerem przy ul. Ogrodowej; ul. Górnośląską skrzyżowanie z ul. Cmentarną; rejon Szkoły Podstawowej nr 16; teren Parku Przyjaźni; plac Jana Pawła II ze szczególnym uwzględnieniem okolic fontanny.

W tym tygodniu kamera pojawiła się na obszarze placu zabaw i siłowni przy skrzyżowaniu ul. Widok z Cmentarną. Dzięki ujęciu z mobilnej kamery funkcjonariusze podjęli skuteczną interwencję związaną z zaśmiecaniem terenu.

Od początku użytkowania kamery operatorzy ujawnili łącznie 23 zdarzenia, z których 14 zakończono postępowaniem mandatowym, a 11 – pouczeniami. Ponadto trzy zdarzenia zabezpieczono i przekazano Policji w celu dalszego wykorzystania służbowego.

Źródło: Straż Miejska Kalisza

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity