wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Odważni wygrywają!

Odważni wygrywają!

Listopad to Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskim Rakiem. Z tej okazji po raz pierwszy w naszym mieście Fundacja „Bread of life” we współpracy z Urzędem Miejskim w Kaliszu w ramach akcji „Zdrowy Kalisz” rozpoczęła realizację profilaktycznej kampanii edukacyjnej pod hasłem „Odważni wygrywają”. Dziś w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego odbyły się wykład z elementami edukacyjnymi poprowadzony przez psychoonkolog Annę Jelenik poświęcony m.in. nauce samobadania. 

- Profilaktyka jest bardzo ważna. Wczesne wykrycie raka daje dużą szansę na wyleczenie. Podczas dzisiejszego spotkania dowiemy się w jaki sposób dbać o zdrowie – mówiła w imieniu prezydenta Grzegorza Sapińskiego, wiceprezydent Karolina Pawliczak. - Kaliszanie są świadomi tego, jak ważne jest zapobieganie chorobom. Świadczy o tym m.in. wysoka frekwencja w trakcie festynów zdrowotnych organizowanych przez Miasto.

Celem projektu jest zachęcenie młodych mężczyzn do samobadania oraz uświadomienie, że wcześnie wykryty nowotwór jest całkowicie wyleczalny. Ponieważ rak jąder jest najczęściej wykrywanym nowotworem wśród mężczyzn w wieku 17-35 lat, dlatego kampania kierowana jest przede wszystkim do tej grupy wiekowej.

Partnerami projektu są także Fundacja „Gdyński Most Nadziei” oraz Akademia Walki z Rakiem.

Oprac. i zdjęcia: Anna Błaszczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity