sobota, 26.05.2018 | Imieniny: Filipa, Pauliny
Noc trzy wieże
Strona główna >> Oświadczenie Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta Kalisza

Oświadczenie Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta Kalisza

W związku z sytuacją zaistniałą w kaliskim ratuszu, która miała miejsce wczoraj, 11 maja, około godz. 19.00, kiedy to jedna z pracownic firmy zewnętrznej świadczącej dla magistratu usługi sprzątające nie zachowała należytej ostrożności podczas wypełniania obowiązków, informujemy, że natychmiast po zdarzeniu sprawą zajęły się odpowiednie osoby.

Gdy tylko Naczelnik Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Urzędu Miasta Kalisza otrzymała informację, że jedna z pracownic firmy zewnętrznej podczas mycia okna znalazła się na parapecie, na pierwszym piętrze budynku, niezwłocznie skontaktowała się z właścicielem firmy sprzątającej w celu wyjaśnienia sytuacji. Szef firmy zapewnił, że w najbliższy poniedziałek, 14 maja, przyśle stosowne oświadczenie.

Pani, która podjęła się pracy na wysokościach nie jest zatrudniona w ratuszu, lecz w firmie wybranej w drodze przetargu. W umowie podpisanej przez Urząd Miasta i firmę znajdują się m.in. punkty dotyczące zasad BHP, których należy przestrzegać.

W tej chwili nie wiemy dlaczego pracownica firmy podjęła się takiego zadania. Ubolewamy nad tym, co się stało. W najbliższym czasie udzielimy szczegółowych wyjaśnień.

Elżbieta Zmarzła
Rzecznik Prasowy
Urzędu Miasta Kalisz

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity