niedziela, 20.05.2018 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Panorama domy
Strona główna >> Partnerskie miasta z wizytą w Kaliszu

Partnerskie miasta z wizytą w Kaliszu

W minionym tygodniu Kalisz odwiedzili przedstawiciele naszych zaprzyjaźnionych i partnerskich miast. Delegacje z z Heerhugowaard (Holandia), Martina (Słowacja), Hamm (Niemcy), Kamieńca Podolskiego (Ukraina), Hautmont (Francja), La Louviere (Belgia) oraz Figueres (Hiszpania) przebywały w grodzie nad Prosną w dniach 7 - 11 czerwca.

Z zagranicznymi gośćmi spotkali się przedstawiciele kaliskiego samorządu, z prezydentem Grzegorzem Sapińskim na czele.
W programie pobytu znalazło się m.in. spotkanie w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, gdzie zaprezentowało się Centrum Innowacji z Hamm, Miasto Martin, kaliski Enterprise Europe Network oraz gospodarz spotkania. Rozmowy dotyczyły głównie kontaktów na płaszczyźnie gospodarczej.

Goście wzięli także udział w uroczystej sesji Rady Miejskiej Kalisza. Odwiedzili Młodzieżowy Dom Kultury, gród Piastów na Zawodziu, Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Zwiedzali gminę Godziesze Wielkie, gdzie zapoznali się z polskim folklorem, muzyką ludową, strojami z regionu kaliskiego oraz kuchnią. Uczestniczyli w otwarciu wystawy holenderskich artystów w galerii Wieża Ciśnień.

Pobyt w Kaliszu zakończyła uroczysta kolacja z okazji 25-lecia partnerstwa z Heerhugowaard oraz 20-lecia z Martinem. Kolację uświetnił swoim koncertem Accorinet Klezmer Band.

fot. Agnieszka Tomaszewska

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity