wtorek, 26.09.2017 | Imieniny: Wawrzynca, Kosmy, Damiana

Młode duchem najstarsze miasto w Polsce
Panorama domy
Strona główna >> Piastowskie bieganie po raz dwunasty

Piastowskie bieganie po raz dwunasty

Rafał Mrowiński wśród mężczyzn i Olga Kazimirowa w kategorii kobiet to triumfatorzy dwunastej edycji Biegu Piastowskiego. Na starcie stanęło blisko 130 zawodników i zawodniczek. Malowniczą trasą rowerową wzdłuż Prosny pobiegli zarówno wytrawni biegacze, jak i zupełni amatorzy. Dorośli i dzieci. Puchary, medale i nagrody rzeczowe wręczył zwycięzcom Edward Prus, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalisza.

Palące słońce po raz kolejny nie zniechęciło miłośników biegania na świeżym powietrzu,
a frekwencja na starcie jedynie potwierdziła, że mający już dwunastoletnią  historię Bieg Piastowski nie traci na popularności. W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów, malowniczą trasę wzdłuż ścieżki rowerowej nabrzeżem Prosny, pokonało blisko 90 zawodników i zawodniczek. Pół godziny wcześniej wystartowali młodsi kaliszanie. Maluchy miały do pokonania 100 m, starsze dzieci i młodzież do lat 14 odcinek o długości 500 metrów. Wszyscy, gorąco dopingowani przez rodziców i dziadków - najwierniejszych kibiców, szczęśliwie dobiegli do mety.

W biegi głównym, w rywalizacji mężczyzn zwyciężył Rafał Mrowiński. Tuż za nim uplasowali się Krzysztof Filar oraz Mateusz Grajek. Wśród pań najlepszą okazała się Olga Kazimirowa, obok której na podium stanęły Katarzyna Werner i Alina Prowse.

W biegu na 100 metrów dziewczynek zwyciężyła Oliwia Glubka, druga była Karolina Bogdańska, a na trzeciej pozycji uplasowała się Maria Fijałkowska. Wśród chłopców pierwszy na mecie był Jakub Brocik, drugi Stanisław Kazimirow, a trzeci Kostek Adamowski. Z kolei w biegu na 500 metrów wśród dziewcząt najszybsza była Klaudia Antkowiak. Drugie miejsce zajęła Patrycja Perskawiec, a trzecie Gabriela Kubczyk. Wśród chłopców zwyciężył Kacper Kuś, na drugim miejscu dobiegł Szymon Kasprzak, a na trzecim Wiktor Matysiak.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Najlepszym zawodnikom, zarówno biegu głównego, jak i biegów dla dzieci puchary i nagrody rzeczowe wręczył Edward Prus, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalisza. Były też wyróżnienia indywidulane. Puchar dla najstarszego uczestnika odebrał  62-letni Czesław Fabiański, a także trójka chłopców do lat 16, którzy z powodzeniem pokonali 5-kilometrową trasę biegu głównego: Piotr Kaczmarek, Aleksander Prowse i Mateusz Banasiak.

Organizatorami Biegu Piastowskiego była Rada Osiedla Rypinek we współpracy z kaliskim maratończykiem Andrzejem Jabłońskim. Imprezę zadedykowano Stanisławowi Paraczyńskiemu, kaliskiemu radnemu i znanemu społecznikowi, który przez lata organizacyjnie i rzeczowo wspierał tę popularną imprezę biegową, a któremu stan zdrowia nie pozwolił na uczestnictwo w jej tegorocznej edycji.

Jak co roku imprezę wsparło Miasto Kalisz fundując puchary i nagrody rzeczowe w kategorii dzieci i młodzież.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara

Design by: coldcity