środa, 20.06.2018 | Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Noc trzy wieże
Strona główna >> Pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Technicznych

Pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Technicznych

58 uczniów rozpoczyna rok szkolny 2017/2018 w nowo powstałym Zespole Szkół Technicznych w Kaliszu. W uroczystym otwarciu placówki uczestniczył dziś m.in prezydent Grzegorz Sapiński.

W tym roku szkolnym, pierwszym w historii placówki, kandydaci mieli do dyspozycji trzy profile: technik technologii drewna, technik mechatronik oraz technik informatyk. Zajęcie będą odbywać się na terenie Centrum Józefologicznego przy ulicy Złotej. Uczniowie spoza miasta mają do dyspozycji internat. W tym roku skorzysta z niego kilkanaście osób.

Dziś odbyło się uroczyste otwarcie szkoły, w którym uczestniczył m.in. prezydent Kalisza. - Powołanie do życia placówki edukacyjnej, zwłaszcza o takim profilu, to dla Kalisza i regionu niezwykle ważna i cenna inicjatywa - mówi Grzegorz Sapiński. - Kolejne firmy, które decydują się rozwijać nad Prosną wciąż szukają fachowców z wykształceniem technicznym. Dlatego trudno przecenić inicjatywę założycieli placówki, którzy postanowili nadać jej charakter odpowiadający zapotrzebowaniu na lokalnym rynku pracy.

Oprócz przedmiotów zawodowych przyszli technicy będą uczyć się języków: angielskiego (w zakresie rozszerzonym) oraz włoskiego, hiszpańskiego i niemieckiego (do wyboru). Jak można przeczytać na stronie internetowej placówki dodatkowe zajęcia będą realizowane zgodnie z zainteresowaniami młodzieży. Wiedzę praktyczną uczniowie mają zdobywać w profesjonalnych zakładach produkcyjnych.   

tekst: Tomasz Staszczyk

zdjęcia: Ewelina Andrzejczak

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity