piątek, 22.06.2018 | Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Pierwszy plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo

Pierwszy plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo

Na osiedlu Dobrzec powstał plac zabaw wyposażony całkowicie w urządzenia przystosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Przedstawicieli mediów z inwestycją zapoznali dziś prezydent Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Barbara Gmerek oraz Dagmara Pokorska, naczelnik Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji.

- Jest to pierwszy plac zabaw, z którego mogą korzystać dzieci niepełnosprawne. Środki przeznaczone na tę inwestycję - ponad 220 tysięcy złotych - pozwoliły na zrealizowanie okazałego obiektu, który z pewnością zadowoli wielu miłośników zabawy – powiedział Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

- Potrzebę stworzenia takiego miejsca sygnalizowały matki dzieci niepełnosprawnych. Projekt zgłaszany był również w propozycjach do Budżetu Obywatelskiego, jednak nie mógł zostać zrealizowany, ponieważ teren, na którym miał powstać plac zabaw, nie był własnością Miasta. Obiekt na Polach Marsowych, który oddajemy właśnie do użytku, to efekt współpracy Miasta i Spółdzielni Mieszkaniowej Dobrzec – dodała wiceprezydent Barbara Gmerek.

Umowę z wykonawcą, wyłonionym w postępowaniu przetargowym, podpisano w sierpniu br. Prace zakończyły się 31 października. Łączna kwota inwestycji wyniosła 221.994,16 zł.

Na placu zamontowano urządzenia zabawowe, takie jak: huśtawka „bocianie gniazdo”, karuzela integracyjna, wielofunkcyjny integracyjny zestaw zabawowy i huśtawka dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przemieszczanie się osób na wózkach pomiędzy urządzeniami umożliwia ścieżka żwirowa. Pod huśtawką „bocianie gniazdo” zamontowano nawierzchnię bezpieczną z płyt EPDM. Na terenie umieszczono również elementy małej architektury – ławki i kosz na śmieci.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity