poniedziałek, 23.04.2018 | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Nocny widok ze szpitala
Strona główna >> „Piłki za puszki” na Orliku

„Piłki za puszki” na Orliku

Na kaliskim Orliku przy ul. Podmiejskiej realizowana jest akcja „Piłki za puszki”. Projekt uświadamia, jak ważny dla naszego środowiska jest recykling. Główna idea przedsięwzięcia polega na połączeniu dwóch  aspektów - sportu i ochrony zasobów naturalnych.

Za każde 15 kg zebranych puszek (1 kg to około 65 sztuk) obiekt sportowy otrzyma jedną, wysokiej jakości piłkę do futbolu, siatkówki lub koszykówki.

Kolejnym Partnerem "Piłek za puszki" został Związek Komunalny Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina". Dziś na Orliku przy ul. Podmiejskiej spotkali się: prezydent Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Piotr Kościelny, przedstawiciele ZUOK „Orli Staw” na czele z dyrektorem Piotrem Szewczykiem oraz Mirosław Przybyła, dyrektor OSRiR w Kaliszu.

Na boisku pojawiła się także młodzież szkolna. Uczniowie wzięli udział w piłkarskich rozgrywkach.  

Chcąc zachęcić młodych sportowców do wzięcia udziału w akcji, Piotr Szewczyk przekazał  jedną z piłek - będącą wersją treningową piłki, którą grają zawodnicy Bundesligi.

Działanie pod nazwą “Piłki za puszki” zainicjowała w 2011 roku Fundacja RECAL wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity