poniedziałek, 23.04.2018 | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Noc trzy wieże
Strona główna >> Piotr Bigora powołany

Piotr Bigora powołany

Piotr Bigora odebrał dziś z rąk prezydenta Grzegorza Sapińskiego powołanie na stanowisko dyrektora Ośrodka Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień”. Pokieruje placówką przez pięć najbliższych lat. Pracę rozpocznie w styczniu 2018 r.

W dzisiejszym spotkaniu z nowo powołanym dyrektorem „Wieży Ciśnień” uczestniczyli także: wiceprezydent Artur Kijewski; Grażyna Dziedziak, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki oraz Lidia Plajzer z WKST.

Piotr Bigora to aktor, fundraiser, menedżer kultury, założyciel Teatru PIOTREATEATR. Jest absolwentem PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Występował na deskach Starego Teatru w Krakowie, Teatru STU, Teatru Nowego w Łodzi, Polskiego w Poznaniu, im. J. Kochanowskiego w Radomiu, im. W Bogusławskiego w Kaliszu. Grał w filmach, serialach i teatrach tv. Od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczne w całym kraju. Współtworzył koncerty, widowiska, projekty artystyczne. 
       
Jako wykładowca współpracuje z m.in. WPA w Kaliszu UAM w Poznaniu, Studium Doskonalenia Menedżerów Oświaty w Kaliszu, Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu i Regionalnym Ośrodkiem Edukacji we Wrocławiu.      

Jako fundraiser współpracował z Fundacją Mocni Miłością z Kalisza i Fundacją Dzieło Miłosierdzia Bożego PORT w Odolanowie. Był m. in. koordynatorem kaliskiego przebiegu i finału drugiej edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kilometry Dobra”, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu.

Oprac. Tomasz Staszczyk, Katarzyna Ciupek
Zdjęcia: Katarzyna Ciupek

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity