niedziela, 20.05.2018 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Panorama domy
Strona główna >> Pobiegli w La Louviere. Wracają z medalami

Pobiegli w La Louviere. Wracają z medalami

Edyta Marciniak i Ryszard Płochocki stanęli na podium popularnego biegu w belgijskim La Louviere. W minioną niedzielę, w tej największej imprezie sportowej organizowanej z okazji święta miasta partnerskiego Kalisza, wzięło udział troje kaliskich biegaczy.  

La Louviere, podobnie jak najstarsze miasto w Polsce, świętuje właśnie w czerwcu. Zwieńczeniem kilkudniowych obchodów jest, mający już kilkudziesięcioletnią tradycję i cieszący się ogromnym zainteresowaniem bieg, którego trasa wytyczona jest ulicami i obrzeżami tego malowniczo położnego miasteczka. Uczestnicy, a jest ich co roku ponad tysiąc, mają do wyboru trzy dystanse o długości 6,11 i 21 kilometrów. Od blisko 20 lat regularnie na starcie meldują się też kaliscy biegacze, reprezentanci Supermaratonu Kalisz. Nie inaczej było i w tym roku. Do La Louviere wybrało się troje miłośników joggingu: Edyta Marciniak, Ryszard Płochocki i Piotr Maciejewski, dla którego był to już piętnasty start w tej popularnej imprezie.

Kaliscy biegacze nie tylko uczestniczą, ale też regularnie zbierają w La Louviere sportowe laury. W tym roku także stawali na podium. W klasyfikacji generalnej biegu na 11 km  trzecia wśród pań była debiutująca w imprezie Edyta Marciniak, takie samo miejsce w kategorii mężczyzn zajął też, wielokrotny uczestnik i triumfator biegu, Ryszard Płochocki. Edyta Marciniak była też najlepszą biegaczką w kategorii 35-44. Kaliskim sportowcom kibicowali i gratulowali przebywający z partnerską wizytą w La Louviere na zaproszenie Jacques’a Goberta, miejscowego burmistrza: Edward Prus, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej
i Urszula Bogaczyk, zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki. Sportu i Turystyki UM. Wszyscy, wspólnie z biegaczami, przekazali na jego ręce pozdrowienia od kaliskich władz wraz z zaproszeniem dla miejscowych biegaczy do udziału w tegorocznym Międzynarodowym Biegu Ulicznym Ptolemeusza.

Tradycyjnie już wizyta kaliszan była okazją do spotkania z Edwardem Janowskim, wieloletnim prezesem miejscowej, polonijnej organizacji kulturalnej, który kładł podwaliny i wciąż pielęgnuje przyjaźń między La Louviere i Kaliszem. W przyszłym roku oba miasta świętować będą 20-lecie partnerstwa.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara
 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity