poniedziałek, 23.04.2018 | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Poznaj komiksową wersję historii Stefana Szolca-Rogozińskiego

Poznaj komiksową wersję historii Stefana Szolca-Rogozińskiego

„Stefan Szolc-Rogoziński. Rejs ku przygodzie” to tytuł komiksu wydanego przez Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Kaliszu z okazji obchodów roku słynnego podróżnika. Historia opowiada o losach kaliszanina, który zorganizował pierwszą polską wyprawę naukową do Afryki. 

- Na podsumowanie roku Szolca-Rogozińskiego przedstawiamy wyjątkową publikację.  W ostatnim czasie poznaliśmy wiele ciekawych  faktów związanych z życiem znanego kaliszanina. Tym razem przedstawiamy komiksową wersję jego historii i historii wielkiego  polskiego osiągnięcia podróżniczego i naukowego – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Zapraszam do lektury.

Komiks został wydany w nakładzie 1000 egzemplarzy, można go kupić w Centrum Informacji Turystycznej. Kosztuje 5,10 zł. W tej chwili jest tłumaczony na język angielski. Rysunki wykonał  Adam Polkowski. Autorami scenariusza są:  Adam Polkowski, Maciej Klósak, Dariusz Skonieczko i Przemysław Kaczmarek.

- Pomysł stworzenia komiksu narodził się dawno temu, na etapie planowania obchodów roku Stefana Szolca-Rogozińskiego – dodaje Elżbieta Zmarzła, kierownik Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Kaliszu, która koordynowała prace związane z publikacją. - Chcemy, by młodzi kaliszanie za pomocą rysunku i obrazu poznali ciekawe fakty związane z historią miasta. Komiks będzie służył także jako gadżet promocyjny.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity