wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Kogutek wiosna
Strona główna >> Prezydent Grzegorz Sapiński i Miasto Kalisz wśród najlepszych w Polsce

Prezydent Grzegorz Sapiński i Miasto Kalisz wśród najlepszych w Polsce

Gazeta Prawna wyróżniła dziesięciu najlepszych prezydentów w Polsce – w gronie laureatów ponownie jest prezydent Grzegorz Sapiński. Włodarz już po raz drugi otrzymał tytuł „Perły Samorządu”. W tym roku został doceniony także Kalisz.

Prezydent Grzegorz Sapiński znalazł się na wysokiej, siódmej pozycji. Organizatorzy przyznali mu wyróżnienie m.in. za realizację budżetu miasta, współpracę z inwestorami, przeprowadzenie zadań z zakresu polityki prozdrowotnej, rezultaty współpracy z miastami partnerskimi, działania: dotyczące strategii rozwoju gminy, na rzecz podniesienia jakości powietrza, rewitalizacyjne, mające na celu integrację mieszkańców gminy i wspierające inicjatywy lokalne. Włodarz oceniany był jako menedżer, koordynator, reprezentant i ambasador.

Miasto natomiast zostało ocenione za działania w obszarach: jakość zarządzania, usług publicznych, kapitału społecznego oraz przestrzeni. Kalisz zajął szóste miejsce.

- Już po raz drugi zostałem doceniony przez Gazetę Prawną i Deloitte za moją pracę na rzecz mieszkańców . To duży zaszczyt. Dziękuję - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - Jestem dumny, że wyróżnienie otrzymał także Kalisz. Nasze miasto nieustannie się rozwija. Cieszy fakt, że zauważają to ludzie z zewnątrz. Gratuluję wszystkim laureatom.

Włodarze są typowani subiektywnie, ale biorąc pod uwagę istotne aspekty związane z funkcjonowaniem urzędu gminy oraz koordynacją działań lokalnych. Istotnym kryterium oceny jest również reprezentowanie i promowanie gminy na forum krajowym oraz międzynarodowym.

- Dobry włodarz zasługujący na miano Perły samorządu musi stawić czoła wielu oczekiwaniom członków społeczności lokalnej oraz pełnić wiele różnych ról istotnych dla rozwoju gminy. W tegorocznym rankingu zostały ocenione osiągnięcia włodarzy skupione wokół czterech różnych obszarów aktywności: włodarz jako menedżer, koordynator, ambasador, reprezentant – mówią organizatorzy. - Wszystkie gminy w Polsce, niezależnie od ich wielkości, zamożności czy położenia geograficznego realizują te same, wyznaczone przez prawo, zadania i obowiązki względem społeczności lokalnych. Miano Perły samorządu noszą te spośród nich, które wyróżniają się w sposób szczególny poprzez realizację tych zadań na poziomie bardziej zaawansowanym i kompleksowym niż pozostali, wykorzystując innowacyjne rozwiązania. 

Ranking Perły Samorządu organizuje Dziennik Gazeta Prawna. Po raz trzeci przy wsparciu merytorycznym firmy doradczej Deloitte.

Tekst: Anna Błaszczyk

Zdjęcia: Organizatorzy

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity