środa, 21.03.2018 | Imieniny: Lubomira, Benedykta
Nocny widok ze szpitala
Strona główna >> Prezydent Kalisza zaprasza: Wielebny Akustycznie

Prezydent Kalisza zaprasza: Wielebny Akustycznie

Ks. Arkadiusz Wieczorek z grupy Wielebny Blues Band wystąpi z akustycznym koncertem w Sali Recepcyjnej Ratusza. Na recital, który odbędzie się w niedzielę, 22 października, zaprasza Grzegorz Sapiński, Prezydent Miasta Kalisza.

Wielebny Blues powstał w Ostrowie Wielkopolskim w 1997 roku. - Z potrzeby serca, ale i z konieczności zagrania na comiesięcznych młodzieżowych spotkaniach organizowanych przy parafii św. Pawła, w której to wtedy pracowałem - mówi lider formacji, ks. Arkadiusz Wieczorek. - Po roku zespół zawiesił swoją działalność, by od 1999 roku zabrzmieć znów. Odliczyli się wtedy Wielebny, czyli ja, Mariusz i Marcin Łęccy, Bartek Dolata i nowy muzyk, Szymon Borysław. Różne koleje losu sprawiały, że zmieniali się muzycy. Z chwilą odejścia ostatniego z pierwszych zespół przyjął nazwę Wielebny Blues Band. Obecnie zespół tworzą: Wielebny - śpiew i gitara, Jarosław Bury - gitara basowa, Jurek Bojszczak - gitara solowa, Piotrek Mamczak - harmonijka i Artur Obalski - perkusja. Z osiągnięć zespołu (jak i moich życiowych) wymienić trzeba dwa "Koncerty dla Przyjaciół", występy na festiwalach: "Jimiway " w Ostrowie Wielkopolskim i "Bluestracje " w Chorzowie, granie przed takimi filarami polskiej sceny bluesowej jak: Martyna Jakubowicz, zespołami Harlem i Dżem. Wreszcie nagranie i wydanie pierwszej płyty zespołu Wielebny Blues Band - "Tak banalnie... ". Zespół charakteryzuje to, że gra własne kompozycje do własnych tekstów. Zapożyczamy czasami z twórczości tekstowej Małgosi Urbańskiej (pisze, jak jest nieszczęśliwa). Zagraliśmy od Beskidów (Krawców Wierch) po Koszalin, za co Bogu i ludziom dziękuję. 

Ks. Arkadiusz wystąpi z akustycznym koncertem w Sali Recepcyjnej kaliskiego Ratusza, w niedzielę, 22 października, o godzinie 18.30. Wstęp jest wolny.

Na koncert zapraszają: Grzegorz Sapiński, Prezydent Miasta Kalisza oraz Stowarzyszenie proKalisia.

Oprac. Tomasz Staszczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity