wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Flora
Strona główna >> Prezydent z wizytą w Hautmont

Prezydent z wizytą w Hautmont

W przyszłym roku Kalisz i Hautmont będą świętować 60-lecie partnerstwa. Obecnie trwają rozmowy na temat obchodów jubileuszu. Prezydent Grzegorz Sapiński odwiedził francuskich przyjaciół na początku lipca, w odpowiedzi na zaproszenie burmistrza Wilmotte.

W pierwszych dniach lipca w Hautmont odbywał się 13. festiwal cyrkowy „Belle-Île”, który cieszy się ogromną popularnością i od lat stanowi sztandarową imprezę organizowaną u naszych francuskich partnerów. W różnych częściach miasta swoje umiejętności prezentowali artyści cyrkowi.

Podczas wizyty we Francji prezydent Grzegorz Sapiński zapoznał się z rozwiązaniami transportowymi, zastosowanymi dla transportu kołowego, kolejowego i rzecznego, odwiedził również odnowiony port.

Burmistrz Wilmotte zapoznał prezydenta z rozwojem Hautmont w ostatnich latach, szczególnie w dziedzinie budownictwa mieszkalnego i handlowego. Program spotkania obejmował również wizytę w Centrum Kulturalnym, Muzeum Szkła w Sars-Poteries i mleczarni - serowni w Saint Aubi.

Oprac. Katarzyna Ciupek

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity