sobota, 21.04.2018 | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> Przywitaliśmy Nowy Rok

Przywitaliśmy Nowy Rok

W noc sylwestrową na Głównym Rynku nie zabrakło dobrej zabawy. O 23.00 rozpoczął się koncert, a tuż przed północą życzenia kaliszanom złożyli prezydent Grzegorz Sapiński wspólnie z Andrzejem Plichtą, przewodniczącym Rady Miejskiej; wiceprezydent Karoliną Pawliczak oraz wiceprzewodniczącym Edwardem Prusem.

- Drodzy kaliszanie! Życzymy wam wspaniałego 2018 roku, w którym Kalisz nadal będzie się rozwijał, w którym będziemy dumni z osiągnięć naszych sportowców, z naszej tradycji i gospodarności. Wszelkiej pomyślności i szczęśliwego Nowego Roku! – mówił prezydent.

Koncertową część wieczoru wypełniły hity legendarnej grupy ABBA. Usłyszeliśmy m.in. ”Dancing Queen”, ”Waterloo”, czy ”Mamma Mia”. O imprezę w klimacie lat 70-tych i 80-tych zadbała grupa ABBA Family. Dla kaliszan wystąpił również Łukasz „Gofer” Gątarczyk.

O północy niebo nad Głównym Rynkiem wypełnił pokaz fajerwerków. Impreza zakończyła się o 1.00 w nocy.

Wcześniej kaliszanie i turyści mogli wejść na wieżę ratusza i zobaczyć wyjątkowo urokliwą o tej porze roku panoramę miasta wieczorną porą. Wybrali się również na spacer po ulicach Śródmieścia, by wspólnie z przewodnikiem odkrywać sekrety Kalisza.

Organizatorem sylwestrowego koncertu oraz zwiedzania było Miasto Kalisz.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity