wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Puchar świata w Berlinie - Patryk Biskup znów z medalami

Puchar świata w Berlinie - Patryk Biskup znów z medalami

Kolejne świetne wyniki zanotował Patryk Biskup, pływak Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „Start” Kalisz. Podczas zawodów Pucharu Świata w Berlinie stawał na podium aż czterokrotnie, dwa razy w konkurencjach indywidualnych i dwukrotnie w sztafetach.

Tegoroczne zmagania rozegrane w ramach XXXI Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych miały rekordową obsadę. W obiektach Berliner Schwimm - und Sprunghalle rywalizowało ponad 600 zawodników z 51 państw i 6 kontynentów. Polskę reprezentowało 22 pływaków, wśród których znalazł się również Patryk Biskup.

Już w pierwszym dniu zawodów utalentowany kaliszanin sprawił bardzo miłą niespodziankę, bowiem wywalczył brązowy medal w nietypowej dla siebie konkurencji – 100 m stylem klasycznym. W drugim dniu emocji było jeszcze więcej, a i sukces wspaniały – srebro w wyścigu na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Ale medale indywidualne to nie wszystko, bo Patryk stanowił też mocne ogniwo biało-czerwonych sztafet, które dwukrotnie sięgnęły po brąz. 

- Rozgrywana drugiego dnia, na koniec bloku sztafeta 4x100m stylem dowolnym wywalczyła trzecie miejsce. Polscy pływacy z Patrykiem na ostatniej zmianie ustąpili jedynie reprezentacjom Stanów Zjednoczonych i Włoch. Z kolei w sobotę doskonały występ zanotowała sztafeta 4x100m stylem zmiennym. Reprezentacyjny zespół płynący w składzie Dawid Tomczyk, Patryk Biskup, Michał Golus i Rafał Kalinowski ponownie zameldował się na trzecim stopniu podium – podsumowuje trener Maciej Siemianowski.

Uzyskiwanie tak wspaniałych wyników i wysokich lokat to przede wszystkim efekt ciężkiej pracy samego zawodnika, ale też odpowiedniego szkolenia, a to możliwe jest dzięki środkom uzyskanym z Ministerstwa Sportu za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu. Podziękowania za umożliwienie właściwych przygotowań do startów na tak wysokim poziomie należą się również dyrekcji Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Zarząd klubu „START” wraz z trenerami zaprasza wszystkich rodziców posiadających dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności ruchowej i narządu wzroku na zajęcia, które od września prowadzone będą na pływalni OSRiR przy ulicy Łódzkiej.

Tekst: Karina Zachara, fot. KSN „Start” Kalisz

Wyniki Patryka Biskupa podczas Pucharu Świata w Berlinie:

100 m stylem klasycznym  1:32.07 III miejsce gr. SB7
50 m stylem grzbietowym 0:31.25 II miejsce gr S9
Sztafeta 4x100m stylem dowolnym (Michał Golus, Dawid Tomczyk, Daniel Gawroński, Patryk Biskup) 4:33.23 III miejsce
Sztafeta 4x100m stylem zmiennym  (Dawid Tomczyk, Michał Golus, Patryk Biskup, Rafał Kalinowski) 4:51.59 III miejsce
100 m stylem grzbietowym 1:07.67 IV miejsce gr S9

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity