piątek, 22.06.2018 | Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana
Nocny widok ze szpitala
Strona główna >> Remont ul. Stawiszyńskiej – zmiany w ruchu drogowym

Remont ul. Stawiszyńskiej – zmiany w ruchu drogowym

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu informuje, że od najbliższego poniedziałku, 13 listopada, na ok. 14 dni zostanie wyłączona z ruchu kołowego ul. Stawiszyńska (DK nr 12) na odcinku od ul. Zjazd w kierunku ul. Żołnierskiej (na długości około 350 m), a także nastąpi zamknięcie połączenia ul. Żołnierskiej z ul. Stawiszyńską.

Zmiany w ruchu drogowym, które zostaną wprowadzone od 13 listopada, są związane z remontem ul. Stawiszyńskiej.
W ul. Stawiszyńskiej na odcinku od al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Morelową/Szeroką (analogicznie w kierunku przeciwnym) dopuszczony zostanie ruch wyłącznie dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej do 3,5 t oraz autobusów komunikacji miejskiej KLA. Będzie możliwy objazd ulicą Zjazd.

Dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5 t, przejazd w kierunku Konina, Wrześni wyznaczony zostanie przez al. Wojska Polskiego, Majkowską, Józefa Piłsudskiego i ul. Godebskiego. 

W ul. Stawiszyńskiej na odcinku od skrzyżowania ulic Morelowa/Szeroka do Ronda Gen. Altera (analogicznie w kierunku przeciwnym) dopuszczony zostanie ruch wyłącznie dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej do 3,5 t, pojazdów służb miejskich i dostaw oraz autobusów komunikacji miejskiej KLA.

W ul. Malinowej, a także na ul. Morelowej na odcinku Stawiszyńska – Malinowa, wprowadzony zostanie całkowity zakaz zatrzymywania się pojazdów z uwagi na konieczność zapewnienia przejazdu dla autobusów komunikacji miejskiej KLA.
 
W związku z powyższymi zmianami:
- przejazd pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5 t od strony Konina (DK nr 25) w kierunku Sieradza, Grabowa, Koła i centrum, będzie wyznaczony przez ul. Godebskiego, Józefa Piłsudskiego, Majkowską i al. Wojska Polskiego,
- przejazd pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5 t od strony Wrześni (DW nr 442) w kierunku Sieradza, Grabowa, Koła i centrum, będzie wyznaczony przez ul. Józefa Piłsudskiego, Majkowską i al. Wojska Polskiego.

Ponadto, nieczynne będą przystanki autobusowe Żołnierska 01 oraz Żołnierska 02. Trasa objazdu dla autobusów komunikacji miejskiej w obu kierunkach prowadzić będzie ulicami: Stawiszyńską (z wykorzystaniem ul. Zjazd), Morelową, Malinową do ul. Żołnierskiej i Tuwima. Przystanki tymczasowe dla autobusów linii nr: 15, 18, 19, 22 wyznaczone zostaną na ulicy Morelowej przy skrzyżowaniu z ul. Stawiszyńską.
Wszelkie informacje dotyczące rozkładu jazdy można uzyskać w Punkcie Obsługi Klienta KLA przy ul. Dworcowej 1, pod numerami telefonów: 62 768 00 91 (92), lub na stronie internetowej www.kla.com.pl.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu
 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity