piątek, 25.05.2018 | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> Rewitalizacja szansą dla osób z niepełnosprawnością

Rewitalizacja szansą dla osób z niepełnosprawnością

Pod takim tytułem 26 kwietnia odbędzie się konferencja zorganizowana przez grupę pn. „Wielkopolscy Liderzy Społeczni”*. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.30, w sali konferencyjnej Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Odbiorcami wydarzenia są osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie, organizacje pozarządowe, komitet rewitalizacji, instytucje zajmujące się niepełnosprawnymi oraz każdy obywatel zainteresowany procesem rewitalizacji.

Celem konferencji jest poznanie potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz ich edukacja w temacie rewitalizacji. W programie przewidziane są prelekcje i warsztaty dotyczące następujących zagadnień: bariery architektoniczne, utrudniony dostęp do instytucji publicznych, brak form edukacji dostosowanych do osób niepełnosprawnych, oraz wolontariat osób niepełnosprawnych.

Udział w konferencji jest bezpłatny

*Wielkopolscy Liderzy Społeczni to grupa 5 osób z Kalisza i Opatówka, która wzięła udział w projekcie pn. „Do startu!Gotowi? Start!”, realizowanym przez Fundację „NIWA Edukacji i Rozwoju”. Celem projektu było wyłonienie i edukacja 40 liderów w zakresie skutecznego działania w przestrzeni publicznej na terenie Wielkopolski.

Oprac. Tomasz Staszczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity