wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Rowerowe święto za nami. Wielka Nagroda Kalisza dla Mateusza Olejnika!

Rowerowe święto za nami. Wielka Nagroda Kalisza dla Mateusza Olejnika!

Mateusz Olejnik, reprezentant Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, po raz drugi z rzędu został zwycięzcą Wielkiej Nagrody Kalisza, torowych zawodów kolarskich rozegranych z okazji Święta Miasta Kalisza. Tradycyjnie już najmłodsi miłośnicy dwóch kółek rywalizowali w Mistrzostwach Kalisza na rowerkach biegowych, a na pozostałych uczestników imprezy czekał Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy.

Torowe zawody "Wielka Nagroda Kalisza", organizowane od wielu lat przez Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, bez wątpienia stanowią jeden z ważnych punktów obchodów Święta Miasta. W tym roku przygotowane zostały z jeszcze większym rozmachem, a ich adresatami byli nie tylko licencjonowani zawodnicy, ale też wszyscy mieszkańcy Kalisza i regionu.
Choć z nieba lał się żar, chętnych nie brakowało.

Jako pierwsi do rywalizacji na kaliskim welodromie przy Wale Matejki w widowiskowych wyścigach scratch, eliminacyjnym i punktowym stanęli kolarze w kategoriach młodzików, żaków, a także torowcy ze szkółek kolarskich. Niekwestionowanym triumfatorem tegorocznej edycji Wielkiej Nagrody Kalisza został Mateusz Olejnik. Tym samym utalentowany zawodnik Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego powtórzył swój ubiegłoroczny sukces.

Na pierwszym stopniu podium w wyścigu punktowanym młodziczek stanęła też  Anna Długaś z KTK Kalisz. Ta część sportowego święta dofinansowana została ze środków budżetowych Miasta Kalisza.

Niezrażeni upalną pogodą, dzielnie w sportowych zmaganiach spisali się też uczestnicy czwartej już edycji Mistrzostw Kalisza na rowerkach biegowych. Ta sportowa zabawa, adresowana do dzieci w wieku od 2 do 5 lat, ponownie cieszyła się znakomitą frekwencją. W wyścigach wzięło udział 70 maluchów, to o 20 więcej niż w roku ubiegłym. Najmłodszy,  Franek Tomczuk, niedawno skończył dwa latka. Udanej rywalizacji małym kaliszanom życzył wiceprezydent miasta Tomasz Rogoziński. Na zwycięzców poszczególnych wyścigów czekały słodkie niespodzianki, na każdego z uczestników pamiątkowe medale, a na zakończenie – w wyniku losowania - do trójki szczęśliwców trafiły  rowerki dziecięce ufundowane przez firmę Agro-Rami.
Dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki uczestnicy sobotniej imprezy mogli wziąć również udział w Międzypokoleniowym Festynie Rowerowym pod hasłem  "Aktywnie, bezpiecznie i zdrowo" adresowanym do wszystkich posiadaczy rowerów, miłośników cyklizmu i aktywnego spędzania czasu wolnego. Był więc wyścig żółwi, maraton na rowerkach stacjonarnych przygotowany przez Fitness World i rajd rowerowy. Nie zabrakło też stoisk z trenażerami i rolkami kolarskimi z doradztwem trenerów personalnych, stoiska z akcesoriami do rowerów dziecięcych przygotowanego przez firmę Shimano. Rowery znakowała Straż Miejska Kalisza. Były też stoiska profilaktyczne Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i akcji Zdrowy Kalisz, a o atrakcje dla  najmłodszych zadbała Strefa Artystyczna Uciechowo.

Na zakończenie wśród wszystkich uczestników kolarskiego pikniku rozlosowanych  zostało kilkadziesiąt atrakcyjnych nagród, a wśród nich te najcenniejsze - dwa rowery ufundowane przez Gilicki Bike oraz „Społem” PSS w Kaliszu.

Organizatorem imprezy było Kaliskie Towarzystwo Kolarski. Współorganizatorami - Wielkopolski Związek Kolarski oraz Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara

Zawody Kolarskie na torze z okazji Święta Miasta Kalisza "Wielka Nagroda Kalisza"
Kalisz, 9 czerwca 2018 r.
(zwycięzcy poszczególnych biegów)

młodziczki
scratch - 1. Milena Jędrzejak/MLUKS Victoria Jarocin
wyścig punktowany - 1. Anna Długaś/KTK Kalisz
młodzicy
scratch - 1. Mateusz Olejnik/KTK Kalisz
wyścig eliminacyjny - 1. Mateusz Olejnik/KTK Kalisz
wyścig punktowany - 1. Mateusz Olejnik/KTK Kalisz
żaczki
scratch - 1. Gabriela Pustkowiak/KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
wyścig punktowany - 1. Gabriela Pustkowiak/KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
żacy
scratch - 1. Stanisław Świadek/KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
wyścig punktowany - 1. Stanisław Świadek/KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
szkółki kolarskie
scratch/po dwa wyścigi - 1. Natalia Sobiech/SK Kramsk/dwa zwycięstwa
scratch/po dwa wyścigi - 1. Jan Gadera/SK Kalisz/dwa zwycięstwa
 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity