piątek, 22.06.2018 | Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana
Noc trzy wieże
Strona główna >> Rowerowy weekend za nami

Rowerowy weekend za nami

W minioną sobotę i niedzielę rajdy rowerowe zakończone piknikami rodzinnymi przyciągnęły tłumy cyklistów. Imprezy zorganizowano w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej pod hasłem „Kalisz. Czas na Twój ruch!”, której celem jest zwrócenie uwagi na ekologiczne środki transportu.

Każdy uczestnik otrzymał przydatne rowerowe gadżety wraz z mapką i regulaminem rajdu.

Podczas sobotniej wyprawy Andrzej Matysiak, przewodnik PTTK, opowiadał o ratuszu, średniowiecznych murach obronnych, zamku, fontannie Noce i Dnie, a także o podróżniku Szolcu-Rogozińskim, ulicy Niecałej, II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki, Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego i Parku Przyjaźni.
W niedzielę cykliści poznali ciekawostki na temat kościoła OO. Franciszkanów, grodu na Zawodziu, Winiar, kolejnictwa i pomnika w Lesie Winiarskim. Wspólnie z nimi pojechał prezydent Grzegorz Sapiński.

Uczestnicy przejechali ok. 15 km i zakończyli rajd na Polach Marsowych (sobota) oraz w Parku Miejskim (niedziela). Na mecie można było uzupełnić spalone kalorie, dokonać przeglądu i oznakowania roweru oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Najmłodsi uczestniczyli w konkursach i zajęciach plastycznych. Nie zabrakło stoisk Policji, Straży Miejskiej i Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej. Najważniejszym akcentem pikników był występ Piotra Bielaka, który zachwycił kaliszan znakomitym pokazem swoich trialowych możliwości.

Tekst: Katarzyna Ciupek
Zdjęcia: Katarzyna Ciupek, Marta Jeżyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity