niedziela, 20.05.2018 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Noc trzy wieże
Strona główna >> Rozbawiona „Siedemnastka”

Rozbawiona „Siedemnastka”

Gry i zabawy, tańce i zawody sportowe, konkursy z nagrodami i słodkie smakołyki. Te i inne atrakcje czekały na uczniów Szkoły Podstawowej nr 17, która po raz kolejny zorganizowała wielki Festyn Integracyjny.
W miniony piątek kaliska „siedemnastka”, jedyna w mieście placówka z oddziałami integracyjnymi, po raz kolejny zamieniła się w wielki, barwny i magiczny plac zabaw.

W niemal każdym zakątku szkoły czekały na uczniów niespodzianki, bo zarówno cała kadra pedagogiczna jak i Rada Rodziców, przy wsparciu przychylnych placówce sponsorów zadbali o to, by najmłodsi mogli przez kilka godzin bawić się korzystając z całej gamy przygotowanych dla nich atrakcji.

- Ten festyn to już nasza kilkuletnia i bardzo miła szkolna tradycja. Dzięki wspólnej pracy zarówno nauczycieli, Rady Rodziców jak i od lat sprawdzonych przyjaciół szkoły, możemy zapewnić dzieciom szereg różnorodnych atrakcji. Pokazać, że szkoła jest miejscem gdzie nie tylko razem się uczymy, ale gdzie potrafimy się też wspólnie bawić – podkreśla Kinga Pisula, dyrektorka szkoły.

A atrakcji tego dnia nie brakowało. Miłośnicy sportu rywalizowali na torach przeszkód, trafiali do celu lub zamieniali się w „żywe” piłkarzyki.  Prawdziwe oblężenie przeżywały urządzenia do gier zręcznościowych i dmuchany zamek. Były też tzw. zabawy stolikowe, mini warsztaty z ogrodnictwa i majsterkowania, a w specjalnych kącikach piękności mistrzynie fryzur i makijażu tworzyły na włosach i twarzach uczestników zabawy odświętne wzory. Nie zabrakło też atrakcji dla miłośników pojazdów militarnych i powietrznych akrobacji. Całości dopełniły niespodzianki dla łasuchów, stół z ciastami własnego wypieku wydawał się nie mieć końca.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity