niedziela, 20.05.2018 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> Rusza sprzedaż biletów na 57. Kaliskie Spotkania Teatralne

Rusza sprzedaż biletów na 57. Kaliskie Spotkania Teatralne

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na ogólnopolski festiwal teatralny – 57. Kaliskie Spotkania Teatralne. Liczba miejsc na wydarzenia jest ograniczona, warto więc jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu zagwarantować sobie miejsce na najgłośniejszych spektaklach ostatnich sezonów teatralnych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-21 maja w Kaliszu.

Kaliskie Spotkania Teatralne to najstarszy festiwal teatralny w kraju. Na tle przeglądów teatralnych wyróżnia go przede wszystkim wyjątkowa formuła, która na pierwszym miejscu stawia nowe kierunki i tendencje w sztuce aktorskiej.

W programie wydarzenia znajdzie się 8 przedstawień konkursowych, 3 pozakonkursowe i 2 mistrzowskie. W bloku konkursowym publiczność festiwalowa będzie miała okazję obejrzeć najistotniejsze wydarzenia teatralne ostatnich dwóch sezonów. Spektakle będą oceniane przez jury profesjonalne oraz jury społeczne, złożone z kaliskich miłośników teatru wybranych w drodze rekrutacji.

Spektakle mistrzowskie to prezentacje kreacji aktorskich najwybitniejszych nazwisk polskich scen. Tym razem wśród gwiazd znajdą się: Krzysztof Globisz, Jan Peszek oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak. W ramach sekcji pozakonkursowej, która dopełnia spektrum prezentowanej na festiwalu twórczości aktorskiej, widzowie obejrzą przedstawienia „Jeden gest” z warszawskiego Teatru Nowego, „Hymn do miłości” z poznańskiego Teatru Polskiego oraz wymykający się gatunkowym podziałom spektakl „Welcome Home Boys” w wykonaniu popularnego kinoteatru Mumio.

Sprzedaż biletów normalnych i ulgowych prowadzona będzie za pośrednictwem strony www.kaliskie.org/bilety, a także w kasach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Ceny są niewygórowane – za wstęp na poszczególne pokazy zapłacimy między 25 a 70 zł. W programie przewidziano także wydarzenia towarzyszące, jak koncerty, silent disco czy czytania performatywne, na które wstęp jest darmowy.

Standardowa sprzedaż biletów nie obejmie spektaklu „Jeden gest”, który prezentowany będzie w ramach Dnia Teatru Publicznego, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Za udział w nim zapłacić trzeba będzie jedynie 500 gr. Wejściówki będą limitowane, a ich sprzedaż prowadzona będzie tylko stacjonarnie w Dzień Teatru Publicznego, czyli 13 maja.

Kaliskie Spotkania Teatralne odbędą się w tym roku już po raz 57. Wydarzenie przyjmie formę przeglądu sztuki aktorskiej i potrwa od 13 do 21 maja w Kaliszu. Więcej informacji na temat KST, a także szczegółowy program na stronie www.kaliskie.org.

Oprac. Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity