wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Panorama domy
Strona główna >> Ruszyła IV edycja programu grantowego „Decydujesz, Pomagamy”

Ruszyła IV edycja programu grantowego „Decydujesz, Pomagamy”

Już od poniedziałku, 19 lutego, lokalne organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające życie w ich otoczeniu.

Projekty mogą dotyczyć edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które zaangażowani mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę. Pomysły można zgłaszać do 30 marca, za pomocą formularza, dostępnego na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, jury wybierze po trzy projekty, które przejdą do otwartego głosowania. Lista projektów zostanie ogłoszona 27 kwietnia. W praktyce każda organizacja, która dojedzie do etapu głosowania zwycięży, jednak to liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądzi o wysokości grantu. 
W każdym z mikroregionów do zdobycia będą trzy granty w wysokości: 5000, 3000 i 1000 złotych na realizację działań społecznych.

W ciągu trzech dotychczasowych edycji programu „Decydujesz, pomagamy” klienci Tesco w Polsce wrzucili do urn ponad 15 mln żetonów, wybierając tym samym najciekawsze pomysły. W ten sposób Tesco, słuchając głosów lokalnych społeczności wsparło 400 projektów, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych.

Nie macie pomysłu na projekt? Zajrzyjcie na stronę www.tesco.pl/pomagamy i zobaczcie jakie działania zostały już wprowadzone w życie w Waszym regionie. Zainspirujcie się do działania!

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.tesco.pl/pomagamy

Tekst: Łukasz Błażków

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity