niedziela, 20.05.2018 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Panorama domy
Strona główna >> Siatkarze VII LO SMS mistrzami Licealiady!

Siatkarze VII LO SMS mistrzami Licealiady!

Siatkarze VII LO SMS Kalisz zostali złotymi medalistami wojewódzkiej Licealiady. Najcenniejsze krążki to pierwszy tak duży sukces reprezentantów tej szkoły. Już wkrótce będą oni reprezentować Wielkopolskę w rozgrywkach na szczeblu krajowym. 

Po mistrzowski tytuł młodzi siatkarze z VII LO sięgnęli w minioną środę w kaliskiej hali „Olimpia”. To właśnie tam, do finałowych zmagań przystąpiły cztery zespoły, które najlepiej poradziły sobie we wcześniejszych turniejach eliminacyjnych, począwszy od szczebla miejskiego, przez rejonowy, a na wojewódzkich półfinałach kończąc. Reprezentanci VII LO SMS przeszli przez wszystkie te rozgrywki jak błyskawica, a w tych najważniejszych - decydujących o mistrzowskich medalach – pełnili rolę gospodarzy, kończąc finał w iście świątecznych nastrojach.

Najpierw, w meczu półfinałowym młodzi kaliscy siatkarze ograli mocny zespół z Piły 2:1. Podopieczni Mariusza Pieczonki pokazali w tym szalenie zaciętym i emocjonującym pojedynku prawdziwy pazur, pokonując rywali w tie-breaku - 18:16. Po tej istnej wojnie nerwów, w wielkim finale śmiało poszli za ciosem.  Bez straty seta zwyciężyli licealistów z Poznania i ostatecznie triumfowali w całych rozgrywkach. Najlepszym zawodnikiem kaliskiej ekipy został Witold Cichocki. Brązowe medale wywalczyli  siatkarze SMS-u Piła, pokonując w meczu o trzecie miejsce zespół z Słupcy 2:1.

Wywalczone w środę przez zawodników VII LO złote krążki to ich pierwszy tak duży sukces.     Nigdy wcześniej gracze SMS-u nie zdobywali medali w wojewódzkiej Licealiadzie, a tym bardziej tych z najcenniejszego kruszcu. Teraz przed podopiecznymi Mariusza Pieczonki kolejne wyzwanie - turniej finałowy mistrzostw Polski szkół ponadgimnazjalnych, zaplanowany w dniach  15-18 czerwca w Ostródzie. 

W tegorocznej, siatkarskiej Licealiadzie, kaliskie VII LO nie miało sobie równych. Nie dalej jak pod koniec marca mistrzyniami Wielkopolski zostały siatkarki SMS-u. Teraz nasze najlepsze w województwie zespoły powalczą o mistrzostwo kraju.

Tekst: Karina Zachara, fot. VII LO SMS
 
Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. VII LO SMS Kalisz
2. ZSGD Energetyk Poznań
3. LO MS Piła
4. LO Słupca

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity