środa, 25.04.2018 | Imieniny: Marka, Jaroslawa, Wasyla
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Smart City Forum - jak oszczędzać na oświetleniu?

Smart City Forum - jak oszczędzać na oświetleniu?

Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza bierze udział w V edycji Smart City Forum. Dziś uczestniczył w dyskusji na temat efektywności energetycznej.

Na przykładzie działań podejmowanych przez kaliski samorząd prezydent pokazał w jaki sposób miasto może oszczędzać. Omówił m.in. korzyści wynikające z umów podpisywanych na grupowy zakup energii.

To kolejne spotkanie, podczas którego prezydent przedstawia działania miasta polegające na wdrażaniu inteligentnych rozwiazań.

Smart City Forum stanowi odpowiedź na transformację, jaka dokonuje się w skali globalnej, dotyczącą budowy i funkcjonowania miast, które stają się inteligentne. Przemiana ta związana jest z wieloma aspektami życia, począwszy od transportu, poprzez ekologię, energetykę, budownictwo czy wreszcie wypracowywanie nowych sposobów komunikacji z mieszkańcami.

Platforma dialogu i współpracy biznesu z administracją centralną i lokalną, jaką jest Smart City Forum, pozwala na efektywną wymianę opinii oraz doświadczeń w zakresie inteligentnych miast, jak również daje możliwość spotkania z decydentami szczebla krajowego, administracji rządowej oraz znanymi ekspertami. Smart City Forum jest największą w Polsce inicjatywą poświęconą inteligentnym miastom w takiej skali i z takim zapleczem merytorycznym. (za:http://smartcityforum.pl/)

Program V Smart City Forum.

fot. www.facebook.com/SmartCityForum

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity