wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Sportowy Turniej Miast i Gmin. Kaliskie szkoły nagrodzone

Sportowy Turniej Miast i Gmin. Kaliskie szkoły nagrodzone

Zestawy do gry w badmintona, piłkochwyt i materace gimnastyczne - to sprzęt, który otrzymały trzy kaliskie szkoły za udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin. Przedstawiciele placówek odebrali nagrody z rąk prezydenta Grzegorza Sapińskiego i wiceprezydenta Artura Kijewskiego.

Trzy kaliskie placówki, które włączyły się w Sportowy Turniej Miast i Gmin - Szkoła Podstawowa nr 7, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 - otrzymały nagrody za organizację największej liczby wydarzeń o charakterze rekreacyjno-sportowym. Wśród tych ostatnich znalazły się m.in. turnieje piłki nożnej, siatkowej, koszykowej oraz unihokeja, rajdy rowerowe, marsze nordic walking i roztańczone przerwy. 

Nagrodzone szkoły otrzymały zestawy do gry w badmintona (Szkoła Podstawowa nr 7), piłkochwyt (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1) i 3 materace gimnastyczne (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1). - Wszystkim kaliskim placówkom oświatowym oraz klubom sportowym dziękujemy za włączenie się w organizację Europejskiego Tygodnia Sportu oraz zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy również w kolejnych latach - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

Głównym celem Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby obywateli naszego kraju, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia. Kaliskie szkoły, przedszkola, kluby sportowe i inne instytucje aktywnie włączyły się w organizację szeregu imprez sportowych, dzięki którym Kalisz w Sportowym Turnieju Miast i Gmin sklasyfikowany został na drugim miejscu w grupie miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Najstarsze polskie miasto wyprzedziła tylko Dąbrowa Górnicza. Za Kaliszem natomiast pozostały Kielce, Poznań, Łódź.

Koordynatorem kaliskich imprez w ramach 9. Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich był Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

tekst i zdjęcia: Tomasz Staszczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity