poniedziałek, 23.04.2018 | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Nocny widok ze szpitala
Strona główna >> Sprzątanie Świata 2017 - „Nie ma śmieci – są surowce”

Sprzątanie Świata 2017 - „Nie ma śmieci – są surowce”

„Nie ma śmieci – są surowce” - pod takim hasłem w trzeci weekend września w naszym mieście przeprowadzono akcję Sprzątania Świata. Jak co roku, w akcję włączyły się dzieci i młodzież z kaliskich placówek oświatowych.

Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na to, że rzeczy nam już niepotrzebne są cenne dla gospodarki i powinny poprzez segregację odpadów wrócić do obiegu zamkniętego cyklu wykorzystania surowców – do Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Uprzątnięto teren wokół budynków szkół, parki, obszary zieleni miejskiej oraz okolice ścieżek rowerowych. Tak duże zainteresowanie akcją wśród dzieci i młodzieży świadczy o ich dużej świadomości ekologicznej, a także chęci życia w środowisku czystym i estetycznym.

Uczestnicy akcji zostali wyposażeni przez Wydział Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej w worki czarne – na odpady komunalne, żółte – na plastik i metale, niebieskie – na papier i zielone – na szkło oraz rękawiczki ochronne.

Łącznie uczestnicy akcji zebrali 1700 kg odpadów.

Przedsięwzięcie koordynował Wydział Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, wolontariuszom i wychowawcom za zaangażowanie. 

Dziękujemy Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych S. A. oraz Przedsiębiorstwu Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o. o., które odebrały zebrane odpady bezpłatnie i dostarczyły do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”, który również od początku wspiera Miasto Kalisz i bezpłatnie przyjmuje odpady z akcji „Sprzątanie Świata”.

Jak co roku wspierali nas partnerzy:

źródło:  Wydział Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej

Zdjęcia: Publiczne Przedszkole nr 9, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 11,  Szkoła Podstawowa nr 16,  Szkoła Podstawowa nr 23,  Szkoła Podstawowa nr 24, Zespół Szkół Ekonomicznych, ZSP nr 3, ZSP nr 4

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity