poniedziałek, 21.05.2018 | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Nocny widok ze szpitala
Strona główna >> Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom

Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom

W kaliskim szpitalu, z myślą o opiekunach chorych dzieci, powstanie pierwsza Strefa Rodzica. Na Oddziale Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu startuje XX edycja programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Program w całości finansuje firma Budimex SA.

„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny, realizowany od ponad 4 lat na oddziałach dziecięcych polskich szpitali. „Wszystko dla dobra dzieci” – to idea, jaka przyświeca organizatorowi – firmie Budimex SA w jego realizacji. Dzięki tworzeniu i zapewnieniu specjalnych warunków dla rodziców, takich jak pomieszczenia socjalne, zaplecza kuchenne, łazienki, łóżka do spania mali pacjenci mają możliwość jak najdłuższego kontaktu z rodzicami. A to ma zbawienny wpływ na przyspieszony proces leczenia i szybki powrót do zdrowia.

Sfery Rodzica to najczęściej korytarzowe wnęki oddziałów szpitalnych, nieużytkowane pomieszczenia czy przydzielonych do tego celu sale. Wnętrza są aranżowane, remontowane i wyposażane w odpowiednie meble po to, by dzieci i ich rodzice mogli spędzać więcej czasu razem. W Strefie Rodzica opiekunowie maluchów mogą przygotować posiłek, umyć się, odprężyć, a w razie konieczności spędzić noc.

Do tej pory Strefy Rodzica powstały już w 19 miastach m.in. w Lublinie, Krakowie, Sanoku, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Białymstoku czy Olsztynie. Dzięki programowi z dotychczas oddanych Stref może korzystać rocznie ponad 24 tys. młodych pacjentów i ich rodziców.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu jest już dwudziestą placówką, w której zostanie zrealizowany program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Na Oddziale Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej powstanie specjalne pomieszczenie dla rodziców, wyremontowane i wyposażone w wygodne i funkcjonalne meble, w którym będą mogli odpocząć oraz przygotować posiłek. Dodatkowo w ramach programu zostanie odpowiednio odnowiona łazienka.

Kaliska Strefa Rodzica zostanie otwarta na początku lipca br., a w prace włączą się pracownicy Budimeksu, którzy w ramach wolontariatu pomogą podczas ostatnich prac wykończeniowych.

Oprócz wolontariuszy Budimeksu, w akcji od samego początku uczestniczy honorowa ambasadorka programu - Agnieszka Grochowska, popularna aktorka, znana między innymi z filmu „Wałęsa” czy „Obce Niebo”.

Na swoją Strefę Rodzica czekają już kolejne dziecięce oddziały polskich szpitali.

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie www.strefarodzica.budimex.pl

Program jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA, a koordynowany przez firmę Task Force Consulting Sp. z o.o.

fot. pomieszczenie w kaliskim szpitalu, przeznaczone na Strefę Rodzica

Tekst, zdjęcia: Katarzyna Łukawska, Task Force Consulting Sp. z o.o.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity