poniedziałek, 21.05.2018 | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Sukces pierwszego spotkania tematycznego RELOS3

Sukces pierwszego spotkania tematycznego RELOS3

W dniach 16 – 17 maja br. na Malcie odbyło się pierwsze spotkanie tematyczne projektu RELOS3, którego gospodarzem była Maltańska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

W wydarzeniu wzięło udział 25 uczestników projektu z 6 państw, którzy wymieniali się doświadczeniami i wiedzą dotyczącą zwiększania korzyści z inteligentnych specjalizacji na poziomie lokalnym „od wymiaru regionalnego do lokalnego”.

Inteligentne specjalizacje lub RIS3 (Research and Innovation Strategies for Smart Specialisation) jest strategicznym podejściem do rozwoju gospodarczego poprzez ukierunkowane wsparcie dla badań oraz innowacji.

Uczestnicy warsztatów próbowali znaleźć rozwiązania problemów, z jakimi spotykają się w różnych regionach Europy, a zdobytą wiedzę chcą wykorzystać podczas spotkań z lokalnymi interesariuszami w swoich krajach.

W pracach wspierali ich eksperci Manuel Palazuelos z Platformy S3 z Sewilli oraz Jordi Garcia Brustenga z Uniwersytetu w Barcelonie.

Celem RELOS3 jest zwiększenie wydatkowania funduszy unijnych na wdrożenie strategii inteligentnych specjalizacji na poziomie lokalnym. Projekt pozwala zbudować to nowe podejście na poziomie europejskim poprzez porównanie, ocenę i testowanie w różnych regionach UE. Przykładowo, niektóre regiony planują zaangażować w realizację strategii obywateli, inni chcieliby połączyć środki pochodzące z UE z innymi rodzajami finansowania.

Projekt RELOS3 trwać będzie pięć lat, a jego łączny budżet wynosi 14,4 mln euro, z czego 1,2 mln pochodzi z funduszy UE. Jednym z partnerów projektu jest Województwo Wielkopolskie, w tym Miasto Kalisz.


 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity