piątek, 25.05.2018 | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Noc trzy wieże
Strona główna >> Święto Miasta na kolarskim torze. Wielka Nagroda dla Mateusza Olejnika!

Święto Miasta na kolarskim torze. Wielka Nagroda dla Mateusza Olejnika!

Mateusz Olejnik z KTK Kalisz okazał się zwycięzcą rozegranych po raz kolejny z okazji święta miasta torowych zawodów kolarskich „Wielka Nagroda Kalisza”. Podopieczny trenera Jakuba Dąbrowskiego we wspaniałym stylu wygrał wyścig punktowy młodzików, potwierdzając, że w tej kategorii wiekowej należy do krajowej czołówki. W ramach imprezy rozegrano też III Mistrzostwa Kalisza na rowerkach biegowych.

Jak na święto miasta przystało, także i na welodromie przy Wale Matejki atmosfera była iście świąteczna. Choć niewiele brakowało, by zepsuła ją – jak zwykle nieprzewidywalna – aura. Na szczęście ta okazała się, i dla organizatorów i dla uczestników, życzliwa. Obficie padający od rana  deszcz stawiał przeprowadzenie zawodów pod dużym znakiem zapytania, ale ustały one w odpowiednim momencie i z niewielkim opóźnieniem, po sprawnym osuszeniu toru, można było rozpocząć sportową rywalizację. A podkreślić należy, że zmagania kolarskiej młodzieży toczyły się w iście międzynarodowej obsadzie, bo uczestniczyli w niej również goście z niemieckiego klubu RSC Cottbus i czeskiego SKC Tufo Prostejov.

Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja najstarszej z grup walczących o zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach, czyli młodzików. W tej kategorii bezapelacyjnie triumfowali reprezentanci KTK Kalisz. Wyścig punktowy o Grand Prix Kalisza wygrał Mateusz Olejnik. Odjechał on w końcowej części dystansu od zasadniczej stawki i samotnie podążał do mety. Podopieczny trenera Jakuba Dąbrowskiego potwierdził, że należy do krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej, a w walce o najważniejsze trofeum wspierali go taktycznie klubowi koledzy. Kolejne miejsca na podium zajęli: Adam Andrzejak i Kacper Chrystek, także z KTK Kalisz. Oni też okazali się najlepsi w scratchu, z kolei w wyścigu eliminacyjnym drugi był Chrystek, a trzeci Olejnik. 

W rywalizacji żaków na podium stawali głównie goście z Niemiec i Czech, natomiast w wyścigach z udziałem szkółek kolarskich zawodniczki i zawodnicy z Łodzi, Woli Droszewskiej, Kalisza i Opatówka.

Tradycyjnie już nie zabrakło wrażeń dla najmłodszych miłośników dwóch kółek. Rozegrane po raz trzeci Mistrzostwa Kalisza na rowerkach biegowych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział blisko sześćdziesięcioro dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Każdy otrzymał w nagrodę pamiątkowy medal, dyplom i upominki i słodycze. 

Poza sportowymi emocjami na uczestników i widzów sobotnich zawodów czekało też wiele innych atrakcji, w tym losowanie cennych nagród i upominków ufundowanych przez sponsorów. Były to między innymi dwa rowerki biegowe Kellys Kite 12 Neon (fundatorzy Sklepy Rowerowe Bike Serwis Jacka i Magdaleny Garncarków, Kellys Bike Company), dwa rowerki dziecinne (fundatorzy Case IH Wielkopolska i Gilicki Bike) oraz nagroda główna - rower crossowy Kellys Cliff 90 Black ufundowany przez Sklepy Rowerowe Bike Serwis Jacka i Magdaleny Garncarków. W tym ostatnim losowaniu szczęście uśmiechnęło się do wiceprezydenta miasta Artura Kijewskiego, który poprawnie wypełnił wycięty z lokalnej prasy kupon i wrzucił go do urny w ramach towarzyszącej wyścigowi loterii fantowej.  

Sobotnie zawody miały też jeszcze jeden miły akcent. Powiększyła się samochodowa flota KTK.   Pojazd serwisowy, który będzie służył kolarzom i trenerem do asekuracji treningów oraz przewozu na zawody i zabezpieczeniu wyścigów, przekazał Franciszek Siegień właściciel Firmy ELENA, który nie po raz pierwszy wsparł klub doceniając jego pracę z młodzieżą i osiągane wyniki.

O artystyczną oprawę  imprezy zadbały połączone orkiestry dęte OSP z Godziesz Wielkich
i Iwanowic oraz zespół mażoretek „Iskierki”. Organizatorami zawodów były: Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, Wielkopolski Związek Kolarski w Kaliszu, Miasto Kalisz oraz Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Impreza dofinansowana ze środków budżetowych Miasta Kalisza.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara

Zawody Kolarskie z okazji Święta Miasta "Wielka Nagroda Kalisza"
Kalisz, 10 czerwca 2017 r.

młodzicy
scratch - 1. Adam Andrzejak, 2. Kacper Chrystek/obaj KTK Kalisz, 3. Piotr Maślak/UKS Zefir Wola Droszewska
wyścig eliminacyjny - 1. Matyas Koblizek/SKC Tufo Prostejov, 2. Kacper Chrystek, 3. Mateusz Olejnik/obaj KTK Kalisz
wyścig punktowy - 1. Mateusz Olejnik, 2. Adam Andrzejak, 3. Kacper Chrystek/wszyscy KTK Kalisz
młodziczki
scratch - 1. Roksana Pasternak/UKS Zefir Wola Droszewska, 2. Anna Długaś/KTK Kalisz, 3. Martyna Skowrońska/UKS Zefir Wola Droszewska
wyścig punktowy - 1. Roksana Pasternak/UKS Zefir Wola Droszewska, 2. Anna Długaś/KTK Kalisz
żacy
scratch - 1. Janek Herrchen, 2. Jonas Reibsch/obaj RSC Cottbus, 3. Vojtech Koblizek/SKC Tufo Prostejov
wyścig punktowy - 1. Vojtech Koblizek/SKC Tufo Prostejov, 2. Jonas Reibsch, 3. Janek Herrchen/obaj RSC Cottbus
żaczki
scratch - 1. Patricie Mullerova/SKC Tufo Prostejov, 2. Laura Beuhne/RSC Cottbus, 3. Natalia Wierucka/KS Społem Łódź
wyścig punktowy - 1. Patricie Mullerova/SKC Tufo Prostejov, 2. Laura Beuhne, 3. Lea Braun/obie RSC Cottbus
szkółki kolarskie chłopcy
scratch I - 1. Piotr Kij/SK Wola Droszewska, 2. Joachim Adamcio, 3. Damian Pisula/obaj SK Kalisz
scratch II - 1. Piotr Kij/SK Wola Droszewska, 2. Damian Pisula, 3. Wiktor Gołdyn/obaj SK Kalisz
szkółki kolarskie dziewczęta
scratch I - 1. Maria Klamut/SK Łódź, 2. Patrycja Perskawiec/SK Opatówek, 3. Amelia Fiechowska/SK Kalisz
scratch II - 1. Maria Klamut/SK Łódź, 2. Patrycja Perskawiec/SK Opatówek

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity