sobota, 26.05.2018 | Imieniny: Filipa, Pauliny
Nocny widok ze szpitala
Strona główna >> Świętowali Dzień Bibliotekarza

Świętowali Dzień Bibliotekarza

Prezydent Grzegorz Sapiński oraz wiceprezydent Tomasz Rogoziński wzięli udział w kaliskich obchodach Dnia Bibliotekarza, które rozpoczęły się od złożenia kwiatów przy pomniku Adama Asnyka oraz przy pomniku książki.

Następnie uczestnicy uroczystości udali się na plac Jana Pawła II, gdzie otwarto pierwszą w Kaliszu plenerową biblioteczkę uwolnionych książek. Dotychczas punkty ”bookcrossingu” znajdowały się jedynie w bibliotekach. Teraz książki można wziąć również z regału zlokalizowanego w pobliżu I LO.

Dzień Bibliotekarza zakończyło świąteczne spotkanie w klubie „Komoda”.

– W uroczystym dniu obchodów dorocznego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, pragniemy serdecznie podziękować za całe bogactwo przedsięwzięć, które zrealizowali Państwo celem rozbudzania w społeczności naszego miasta zainteresowań związanych z książką i kształtowaniem nawyków czytelniczych. Gratulujemy nowych projektów, planowanych na rok bieżący z myślą o uhonorowaniu  patrona MBP – Adama Asnyka, a także uczczeniu 100. rocznicy powrotu Rzeczypospolitej na mapy Europy i świata – mówił wiceprezydent Tomasz Rogoziński.

Wśród obecnych na uroczystościach oprócz bibliotekarzy znaleźli się m.in. przedstawiciele Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki, Archiwum Państwowego oraz stowarzyszeń.

Organizatorami obchodów byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity