niedziela, 20.05.2018 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> Szczypiorniści z „siódemki” wicemistrzami województwa!

Szczypiorniści z „siódemki” wicemistrzami województwa!

Ogromnym sukcesem zakończyli swój udział w finale XVIII Gimnazjady młodzi piłkarze ręczni z Gimnazjum nr 7 w Kaliszu. Podopieczni Mateusza Różańskiego wrócili do Kalisza z tytułem wicemistrzów województwa.  

Finałowe zmagania odbyły się w minioną środę się w Poznaniu, a wzięły w nich udział tylko cztery najlepsze drużyny, spośród 600 szkół gimnazjalnych w Wielkopolsce. Poza reprezentacją gospodarzy do rywalizacji przystąpiły też zespoły z Konina, Wągrowca oraz Kalisza. Podopieczni trenera Mateusza Różańskiego, po kapitalnych występach w turniejach eliminacyjnych, mistrzostwach Kalisza, wygranym finale rejonu i półfinałach województwa, ostatecznie zakończyli rozgrywki z tytułem wicemistrzów Wielkopolski.

- Była to nasza docelowa impreza na ten rok. W półfinale postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Mecz z zespołem z Poznania - murowanym faworytem i gospodarzem turnieju  finałowego - miał być naszym meczem życia, i rzeczywiście tak było. Zagraliśmy naprawdę doskonałą piłkę ręczną. Super walka w obronie i piękne, skuteczne akcje w ataku przyniosły nam wygraną 14:13. Po meczu cieszyliśmy się jakbyśmy zdobyli złoto, choć wiedzieliśmy, że walka o nie dopiero przed nami i że będzie to bardzo trudne zadanie. Włożyliśmy w to spotkanie dużo zdrowia i sił i właśnie tego zabrakło nam w finale. Pojedynek był bardzo emocjonujący. Zespół z Wągrowca był w naszym zasięgu, jednak nie tego dnia. Chłopcy bardzo chcieli, było to po nich widać. Po meczu łzy same leciały z oczu. Wiadomo, że dzisiaj jest pewien niedosyt, ale już jutro będzie radość i szczęście z wywalczonego srebra, bo to ogromny sukces szkoły, klubu i Kalisza – powiedział po powrocie z Poznania trener Mateusz Różański.

Wicemistrzowskim tytułem zespół z Gimnazjum nr 7 nawiązał do wspaniałych tradycji szkoły, powtórzył bowiem sukces sprzed pięciu lat, kiedy taki sam wynik osiągnęli tacy zawodnicy jak Kamil Adamski, Adam Frankowski czy Łukasz Karbowski, obecnie czołowe postaci pierwszoligowych klubów seniorskiej piłki ręcznej.

Zreformowana Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu, w roku szkolnym 2017/2018 organizuje nabór do klasy VII sportowej o profilu piłka ręczna i już teraz zachęca wszystkich rodziców uczniów klas szóstych z Kalisza i całego rejonu do zapisów.

Tekst: Karina Zachara, fot. Gimnazjum nr 7 w Kaliszu

Wyniki XVIII Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców:

Półfinały:
Poznań – Kalisz 13 : 14
Wągrowiec – Konin 22 : 9

Mecz o III miejsce:
Poznań – Konin 38 : 5

Finał:
Kalisz – Wągrowiec 17 : 23

Królem strzelców całego turnieju został Maksymilian Staszak z Gimnazjum nr 7 w Kaliszu. Skład zespołu: Adam Lipicki, Gerard Woźniak, Maksymilian Staszak, Wojciech Błaszczyk, Jakub Sobański, Maciej Przybył, Dominik Januszkiewicz, Paweł Raszewski, Adam Matelski, Witold Kozerka.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity