środa, 20.06.2018 | Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Noc trzy wieże
Strona główna >> Tęgie baty w Wejherowie. Kakaesiacy nadal bez punktów w lidze centralnej

Tęgie baty w Wejherowie. Kakaesiacy nadal bez punktów w lidze centralnej

Kolejne, niestety niemiłe  doświadczenia zebrali w miniony weekend  piłkarze KKS-u występujący w Centralnej Lidze Juniora U-15. Podopieczni Karola Kiełbika i Krzysztofa Górnego przegrali wyjazdowe spotkanie z Gryfem Wejherowo 1:5.

Nie wiedzie się jak dotąd młodym kakaesiakom w rozgrywkach centralnych. Sobotnia przegrana w Wejherowie była już czwartą z rzędu. Martwi jednak nie sama porażka, bo te są nieodłącznym elementem sportowej rywalizacji, ale fakt, iż tym razem – w odróżnieniu
od poprzednich spotkań - młodzi kaliszanie oddali punkty bez walki. Żal jest tym większy, że  przeciwnik był w zasięgu, bo drużyna Gryfa Wejherowo, podobnie jak zespół KKS-u, nie miała jak dotąd szczęścia w ligowych potyczkach. Pierwsze punkty wywalczyła dopiero
w sobotę, szkoda, że kosztem młodych kakaesiaków, którzy w dodatku przegrali różnicą aż czterech bramek. Autorem jedynego trafienia dla kaliszan był Jakub Konopa, który skutecznie wykonał rzut wolny.

- Jestem bardzo rozczarowany tym meczem i postawą zawodników – mówi zawiedziony postawą swoich podopiecznych trener Karol Kiełbik. - Nie powinniśmy dać się zaskoczyć rywalom, bo doskonale wiedzieliśmy jak grają. Analizowaliśmy poszczególnych zawodników, a mimo to mecz kompletnie nam nie wyszedł. Zupełnie przespaliśmy pierwszą połowę  i tak naprawdę zamknęliśmy sobie drogę rewanżu. Zdaję sobie sprawę, że awans do rozgrywek centralnych to przeskok o dwie ligi w górę i początki są dla nas trudne, ale nie możemy ciągle klepać się po plecach i mówić, że zbieramy doświadczenia. Najwyższa pora, by zacząć też wygrywać i gromadzić ligowe punkty. Udowodnić, że potrafimy grać dobry futbol – dodaje trener Kiełbik.   

Okazję ku temu, by powetować sobie pasmo ostatnich porażek, będą mieli młodzi kakaesiacy już w najbliższą niedzielę. Zadanie będzie jednak bardzo trudne, bo na stadion przy Wale Matejki zawita aktualny lider rozgrywek – ekipa Lecha Poznań, która wygrała wszystkie
z czterech dotychczasowych meczów. Początek spotkania o godz. 16.00. Sympatyków futbolu zapraszamy na trybuny, bo naszym młodym piłkarzom wsparcie przyda się jak nigdy dotąd. Wstęp wolny.

Tekst i zdjęcie: Karina Zachara
***
4.kolejka Centralnej Ligi Juniora U-15, 9.09.2017r.
Gryf Wejherowo - KKS Kalisz 5:1 (4:1)
Bramka dla KKS-u: Jakub Konopa
KKS Kalisz: Igor Bośnjak (Filip Szwedziak) – Mateusz Łuczak, Hubert Woźniak (Wiktor Smoliński), Igor Koniusz, Marcin Stysiał (Szymon Olejnik) – Jakub Zachara (Mateusz Molek), Kamil Zakrzewski (Kamil Przysiecki), Jakub Konopa, Wiktor Bury (Alex Lebioda), Mateusz Kościelak – Eliasz Kasołka (Jakub Janiszewski). 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity