sobota, 24.03.2018 | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Panorama Prosna
Strona główna >> Trwają Wakacje w mieście

Trwają Wakacje w mieście

Minął pierwszy miesiąc "Wakacji w mieście". Kaliskie dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach o charakterze profilaktyczno–opiekuńczo–rekreacyjnym, które zostały zorganizowane w pięciu szkołach.

Do czterech szkół, które w ubiegłym roku zdecydowały się na współpracę przy organizacji czasu wolnego podczas wakacji tj. SP 1, SP 16, SP 17 i SP 18 dołączył Zespół Szkół nr 11. Zajęcia w szkołach odbywały się w godzinach od 8.00 do 13.00. Wyjątek stanowił ZS 11, ponieważ zajęcia odbywały się tylko w lipcu, w godzinach od 9.00 – 14.00 (oprócz sobót i niedziel). Uczestniczyły w nich dzieci niepełnosprawne intelektualnie w wieku szkolnym.

W pierwszym miesiącu wakacji, codziennie w każdej szkole było od 30 do 80 dzieci. Oprócz zajęć i zabaw świetlicowych dzieci uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych: quizach, konkursach plastycznych oraz spotkaniach ze strażą miejską i policją. Funkcjonariusze mówili o zagrożeniach związanych z okresem wakacji: m.in. uzależnieniach i bezpieczeństwie nad wodą. Dzieci miały również możliwość udziału w warsztatach poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy oraz warsztatach na temat zdrowego żywienia. Uczestnicy miejskich wakacji odwiedzili strażaków, Grzegorza Sapińskiego, Prezydenta Miasta Kalisza oraz Karolinę Pawliczak, Wiceprezydenta Miasta Kalisza. Wakacyjne działania obejmowały także wizyty w kinie, muzem, czy Grodzie Piastów na Zawodziu.

Oprac. Bogumiła Mariańska

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity