niedziela, 20.05.2018 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Panorama Prosna
Strona główna >> Trwają X Kaliskie Targi Edukacyjne

Trwają X Kaliskie Targi Edukacyjne

Od godziny 10:00 w hali Arena trwają 10. Kaliskie Targi Edukacyjne. Ciesząca się dużym zainteresowaniem młodzieży impreza to okazja do zapoznania się w jednym miejscu z bogatą ofertą kaliskich szkół i innych placówek związanych z działalnością edukacyjną, kulturalną i turystyczną.

Tradycyjnie na targi przybywają tłumy uczniów z naszego miasta i okolicznych miejscowości. Imprezę o godzinie 10:00 uroczyście otworzył – w imieniu prezydenta Grzegorza Sapińskiego – Artur Kijewski. - Mam nadzieję, że wielu młodych ludzi znajdzie dziś satysfakcjonującą ofertę edukacyjną - mówił wiceprezydent Kalisza. - Na każdym stoisku można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi danej placówki, co z pewnością ułatwi podjęcie decyzji. Wszystkim uczestnikom imprezy życzę owocnych spotkań.  

Wśród wystawców znalazło się blisko 20 jednostek organizacyjnych Miasta. Zwiedzający mogą zapoznać się z ofertą m.in. kaliskich liceów, zespołów szkół, Państwowej Szkoły Muzycznej, czy Młodzieżowego Domu Kultury. Na targach pojawiły się także stoiska Izby Rzemieślniczej w Kaliszu, PWSZ w Kaliszu, WPA UAM w Kaliszu, czy Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kaliszu.

Targi potrwają do godziny 16.00. Organizatorami są: Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji.

tekst i zdjęcia: Tomasz Staszczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity