piątek, 23.02.2018 | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Kogutek wiosna
Strona główna >> Turniej im. J. Goli za nami. Puchar dla „Ósemki”!

Turniej im. J. Goli za nami. Puchar dla „Ósemki”!

Młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu zwyciężyli w 24. Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Józefa Goli. Na szczyt zmagań podopieczni Jacka Bartkowskiego wrócili po rocznej przerwie. W wielkim finale pokonali 2:1 gospodarzy zawodów, Szkołę Podstawową nr 17.

Rozgrywany od 1995 roku turniej upamiętnia Józefa Golę seniora, zasłużonego w regionie działacza sportowego. W każdej z kolejnych edycji do rywalizacji przystępują piłkarskie reprezentacje ze szkół podstawowych Kalisza i okolicznych miejscowości. Młodzi adepci futbolu z kaliskiej „Ósemki” uczestniczą w rozgrywkach od samego początku. W pierwszych czterech edycjach zgarnęli najcenniejsze trofeum. Zwyciężyli też przed dwoma laty. W minioną sobotę , po rocznej przerwie, ponownie objęli prymat w turniejowych zmaganiach. W pełnym emocji finale ograli 2:1 gospodarzy rozgrywek, drużynę Szkoły Podstawowej nr 17.

Trzecie miejsce zajęli zwycięzcy ubiegłorocznej edycji imprezy - zespół Szkoły Podstawowej ze Stawiszyna, który pokonał 1:0 drużynę Szkoły Podstawowej nr 18. Autorem zwycięskiego trafienia był Stanisław Gołdyn, któremu przypadł tytuł króla strzelców tegorocznej edycji turnieju. Statuetka dla najlepszego zawodnika trafiła natomiast do rąk Mikołaja Juszczaka z SP 8, a dla najlepszego bramkarza do Oskara Sawickiego z kaliskiej „Siedemnastki”. Z kolei Kacper Smolarek ze Szkoły Podstawowej nr 18 – czwartej w końcowej klasyfikacji – otrzymał wyróżnienie dla najaktywniejszego zawodnika. Nagrody i medale uczestnikom zmagań wręczył m.in. Józef Gola junior, syn patrona turnieju. Organizatorem zawodów był Kaliski Szkolny Związek Sportowy.

Tekst: Karina Zachara, fot. Andrzej Kurzyński