poniedziałek, 21.05.2018 | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Panorama domy
Strona główna >> Urząd od podszewki

Urząd od podszewki

W Sali Recepcyjnej Ratusza gościła dziś młodzież szkół Kalisza i powiatu kaliskiego, która wzięła udział w sesji Klubu Wystąpień Publicznych. Podsumowano również grę miejską „Przez Park do Ratusza”, a to wszystko w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Urząd od podszewki”, realizowanego przez Gimnazjum Nr 10 i Akademię Inicjatyw Edukacyjnych „Kompas”.

Jego celem było wnikliwe zapoznanie się z funkcjonowaniem Urzędu Miejskiego w Kaliszu.
Z młodzieżą spotkał się Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza: - Miło jest spotkać młodzież, która ambitnie podejmuje się trudnych zadań, a z takimi z pewnością macie do czynienia. Życzę dobrego współzawodnictwa i zarazem udanej zabawy.

Podczas dzisiejszej sesji trzej ochotnicy wcielili się w rolę prezydenta miasta i na mównicy wypowiadali się na losowo wybrane tematy. Publiczność w głosowaniu wybrała ucznia, który w roli włodarza był najbardziej przekonujący. Prezydent Grzegorz Sapiński pogratulował laureatowi i zaprosił do swojego gabinetu.

W trakcie trwania sesji Klubu Wystąpień Publicznych trzyosobowe zespoły z opiekunami wzięły udział w grze miejskiej „Przez Park do Ratusza”, podczas której uczniowie musieli wykazać się znajomością historii parkowych obiektów oraz wiedzą o postaciach związanych z Kaliszem. 

Prezydent Grzegorz Sapiński wspólnie z Natalią Iwanow, dyrektor Gimnazjum Nr 10 w Kaliszu i Barbarą Oliwiecką, przedstawicielką Akademii Inicjatyw Edukacyjnych „Kompas” wręczył nagrody zwycięzcom gry miejskiej.

I Miejsce i Puchar Prezydenta Miasta Kalisza otrzymała drużyna z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Chełmcach. II miejsce zajęła grupa z Gimnazjum w Tłokini Wielkiej. Na III miejscu uplasowała się młodzież z Gimnazjum nr 3. Udział w grze brały ponadto drużyny z Gimnazjum w Russowie, Gimnazjum nr 2 w Kaliszu i Gimnazjum w Korzeniewie.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity