niedziela, 27.05.2018 | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> Urząd skarbowy zaprasza na szkolenie

Urząd skarbowy zaprasza na szkolenie

Zbliża się termin (26 lutego 2018r) kiedy to już wszyscy czynni podatnicy podatku VAT będą zobowiązani wysyłać do Ministerstwa Finansów zestawienia faktur sprzedaży i zakupu w postaci elektronicznych plików tzw. JPK_VAT. Dla większości z nich tj. dla mikroprzedsiębiorców, a jest ich w skali kraju 1,5 mln, w Kaliszu ponad 4 tys. będzie to pierwszy raz.

Aby tym osobom ułatwić, czy wręcz umożliwić wykonanie tego zadania Ministerstwo Finansów przygotowało kilka narzędzi w postaci programów komputerowych takich jak “Klient JPK” oraz “e-mikrofirma”. Są one oczywiście bezpłatne i dostępne na stronie www.jpk.mf.gov.pl.

W celu przybliżenia zasad obsługi tych programów, w szczególności tego najnowszego “e-mikrofirma” w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Kaliszu, przy ul. Wrocławskiej 12, podobnie jak i w pozostałych urzędach skarbowych województwa wielkopolskiego, 15 lutego, odbędzie się szkolenie. Początek szkolenia godz. 13.00. Ponadto w dniach 14 - 23 lutego oraz w soboty 17 i 24 lutego, w sali obsługi PUS Kalisz wyznaczeni eksperci urzędu będą udzielać wsparcia w zakresie obsługi plików JPK_VAT.

Oprac. Pierwszy Urząd Skarbowy w Kaliszu

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity