czwartek, 22.03.2018 | Imieniny: Katarzyny, Boguslawa
Panorama domy
Strona główna >> Vivat academia, vivant professores!

Vivat academia, vivant professores!

Kolejni absolwenci opuszczają mury Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Dziś odbyło się absolutorium studentów, którzy zakończyli kolejny etap edukacji w roku akademickim 2016/2017.

Gospodarzem uroczystości był tradycyjnie senat uczelni, z dziekanem wydziału, prof. UAM dr hab. Piotrem Łuszczykiewiczem na czele. W auli imienia profesora Jerzego Rubińskiego, obok gości specjalnych pojawiły się rodziny i przyjaciele kolejnego rocznika absolwentów.

Wśród obecnych na dzisiejszej uroczystości nie zabrakło przedstawicieli kaliskiego samorządu. - Ze swoją aktywnością i nieustającym głodem wiedzy możecie być wzorem dla innych. Zawsze podkreślam, że kaliscy studenci inspirują i wprawiają w podziw. Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wykształcił wielu absolwentów, których prace możemy podziwiać nie tylko w kaliskich galeriach sztuki. To zasługa studentów oraz wykładowców, ludzi pełnych pasji i zaangażowania w przekazywanie wiedzy, za co serdecznie dziękuję - mówiła - w imieniu Grzegorza Sapińskiego, prezydenta Kalisza - wiceprezydent Barbara Gmerek. - Drodzy Studenci, dziś rozpoczynacie nowy etap w życiu. Mam nadzieję, że pozostaniecie w naszym mieście, które wciąż się rozwija. Bez Was i Waszej twórczości Kalisz byłby uboższy. Życzę wszystkim Państwu zrealizowania zawodowych planów, niech głód wiedzy zawsze Wam towarzyszy, rozwijajcie nieustanne swój talent.

Uroczystość uświetnił występ absolwentów kaliskiego wydziału.

Tekst: Anna Błaszczyk

Zdjęcia: Szymon Ratajczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity