wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Flora
Strona główna >> Warsztaty muzyczne w szkole przy Teatralnej

Warsztaty muzyczne w szkole przy Teatralnej

W dniach 28-29-30 maja br. w Szkole Podstawowej Nr 16 (gimnazjum przy ul. Teatralnej 3) odbyły się warsztaty dla młodzieży szkolnej „MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE”.

Trzydniowe warsztaty zwieńczył koncert w wykonaniu uczestników. Młodzi ludzie, zaprezentowali wybrane i wyuczone podczas warsztatów utwory muzyczne i instrumentalne, a także zaśpiewali i zagrali wspólny utwór, wykonany przez wszystkich uczestników i wykładowców warsztatowych. Na koncercie obecni byli szkolni koledzy, nauczyciele i rodzice.

Muzykowanie we wspólnym kręgu to pomysł młodzieży ze szkoły przy Teatralnej. To młodzi ludzie zgłosili się z taką propozycją do Rady Osiedla Śródmieście II. Prócz pracy nad emisją głosu, dźwiękiem i dykcją, młodzi artyści poznawali kulisy wykorzystania scenicznego sprzętu i możliwości, jakie on wnosi do występów.

Warsztaty poprowadzili: Piotr Wałkowski - wokalista, laureat programu "Szansa na Sukces", uczestnik "Drogi do Gwiazd" i "Must Be Te Music" oraz Hieronim Bartczak – muzyk, członek zespołu Accorinet Klezmer Trio.

Wydarzenie zorganizował kaliski oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami oraz Rada Osiedla Śródmieście II.

Warsztaty finansowane były z środków Miasta Kalisza i budżetu Rady Osiedla Śródmieście II.

Tekst i zdjęcia: SP nr 16 w Kaliszu

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity