środa, 20.06.2018 | Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Noc trzy wieże
Strona główna >> Ważny moment dla Kalisza. Miasto partnerem Programu Rozwoju Elektromobilności

Ważny moment dla Kalisza. Miasto partnerem Programu Rozwoju Elektromobilności

Miasto Kalisz bierze udział w Programie Rozwoju Elektromobilności. Dziś w Ministerstwie Rozwoju prezydent Grzegorz Sapiński podpisał list intencyjny w sprawie współpracy.

Jest to inicjatywa Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Energii oraz Polskiego Funduszu Rozwoju, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem Programu jest współpraca na rzecz tworzenia w Polsce warunków dla rozwoju branży elektromobilności, zwłaszcza w zakresie rozwoju zeroemisyjnego publicznego transportu zbiorowego.

- Elektromobilność jest jednym z kluczowych obszarów określonych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Program, ma na celu stworzenie dogodnych warunków dla upowszechniania korzystania z pojazdów elektrycznych, w tym głównie zbiorowego transportu miejskiego, opartego zarówno o autobusy elektryczne, jak i pozostałe środki transportu wykorzystujące napęd elektryczny wraz z infrastrukturą ładowania – podaje portalsamorządowy.pl. -  Efektem wdrażania Programu Elektromobilności z perspektywy miast jest poprawa jakości życia mieszkańców poprzez m.in. ograniczenie zanieczyszczeń powietrza, obniżenie hałasu oraz poprawę dostępności i komfortu komunikacji miejskiej. 

Pod auspicjami Związku Miast Polskich stworzono wspólnotę, która będzie kształtować zasady dotyczące branży elektromobilności w całej Polsce. Rozwój tego sektora jest jednym z celów zapisanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, uchwalonej niedawno przez Radę Ministrów.

Samorządy, które zawarły porozumienie, reprezentują niemal 45 proc. taboru autobusowego w Polsce.

Źródło: portalsamorządowy.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity