sobota, 21.04.2018 | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Panorama domy
Strona główna >> Wernisaż wystawy Cypriana Kościelniaka za nami

Wernisaż wystawy Cypriana Kościelniaka za nami

W piątek w przestrzeniach Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu otwarta została wystawa pt. „Kultura-makulatura. Cyprian Kościelniak: ilustracje, plakaty, rysunki”.

Na wernisażu zagościł sam artysta, a także kurator ekspozycji Jacek Szelegejd. Wystawę otworzyli również: Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza, prof. Piotr Łuszczykiewicz, dziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu, oraz Joanna Dudek, dyrektor Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. 

Szanowny panie Cyprianie, należy pan do grona liderów naszego miasta. Pana dobra wola umożliwiła zaistnienie wystawy w Kaliszu. Pana oddanie sztuce doprowadziło do tego wydarzenia. Jesteśmy z pana dumni. Dziękujemy wraz z całą naszą społecznością, wszystkimi miłośnikami sztuki. Pragnę też przekazać panu naszą refleksję ‒ jeśli pan zatęskni, drzwi naszego miasta, naszego wspólnego Domu, są zawsze dla pana otwarte – zwrócił się do artysty prezydent Grzegorz Sapiński.

Po oficjalnej części odbyło się oprowadzanie kuratorskie, które poprowadził Cyprian Kościelniak. Można było również zakupić katalog towarzyszący wystawie, a także plakaty autorstwa Cypriana Kościelniaka do kultowego filmu "Seksmisja" oraz plakaty do wystawy "Warszawa".

Tekst i zdjęcia: Galeria im. Jana Tarasina w Kaliszu

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity