sobota, 21.04.2018 | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Wigilia na Kaliskim Rynku

Wigilia na Kaliskim Rynku

Trwa 6. edycja „Wigilii na Kaliskim Rynku” - akcji, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Bread of Life. Honorowy patronat nad imprezą objął Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza.

Jest smacznie, muzycznie i kolorowo, ale przede wszystkim świątecznie i charytatywnie. W tym roku mamy okazję pomóc Majce, Julce, Eliaszowi, Lenie i Julce.

Kaliszanie pobili rekord Polski w największej ilości osób przebranych za anioły. Na Głównym Rynku pojawiło się aż 531 aniołów. Wśród nich znalazł się także Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. Każdy z aniołów otrzymał dyplom z rąk wiceprezydenta Artura Kijewskiego.

Nie zabrakło koncertów i atrakcji dla najmłodszych. Na scenie pojawili się przedstawiciele: szkoły wokalnej Musical-Art, Szkoły Artystycznej Talent Studio, Szkoły Muzycznej Music Store, SP 10 z Zagorzynka, Piano Song Studia Wokalno-Artystycznego, Studia ArtMuz, Studia edukacji wokalnej Happy Singers, Chóru Gospel Joy, Teatru Tańca "Szafa".

Można także wziąć udział w licytacjach, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorych dzieci. Akcję wspomógł prezydent Grzegorz Sapiński, dzięki któremu do puszek wolontariuszy trafiło  dodatkowe 1600 złotych. Włodarz miasta wylicytował koszulkę Marcina Gortata, którą przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ponadto w programie znalazły się takie atrakcje, jak: Giełda Rzeczy Używanych, Rzeźbienie w lodzie z ACE TEAM, warsztaty i animacje z Uciechowem, malowanie buziek, Miasteczko Winiar, Warsztaty "Choinkowy zawrót głowy”, zajęcia z budowania i programowania robotów z klocków Lego.

Zapraszamy do godziny 19.00.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity