wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Panorama domy
Strona główna >> Współpraca z Głównym Instytutem Górnictwa

Współpraca z Głównym Instytutem Górnictwa

Miasto Kalisz przystąpiło do współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa w ramach projektu pn. „Planowanie partycypacyjne jako droga do integracji różnych grup zawodowych dla czynnej ochrony i zrównoważonego użytkowania przyrody polskich miast”.

Do uczestnictwa w projekcie zaproszono 5 miast: Mysłowice, Lublin, Nowy Sącz, Mielec i Kalisz.

Jest to projekt o charakterze edukacyjno-integracyjnym, od miasta nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Efektem udziału w projekcie będzie wypracowanie wariantowych scenariuszy możliwości zagospodarowania i wykorzystania pilotażowych obszarów miejskich, z poszanowaniem zasobów przyrodniczych i zasady zrównoważonego rozwoju.

Pierwsze spotkanie przedstawicieli Głównego Instytutu Górnictwa i Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w ramach projektu, z udziałem wiceprezydent Barbary Gmerek, odbyło się 16 maja br. Dyskusja dotyczyła problemów związanych z ochroną i zagospodarowaniem przyrody w Kaliszu. Dokonano też przeglądu najważniejszych obiektów przyrodniczych miasta, a następnie, już w terenie, wstępnie uzgodniono obiekt, którego dotyczyć będzie projekt.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity