sobota, 21.04.2018 | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Kogutek wiosna
Strona główna >> Wystartował Festiwal Profesjonalistów

Wystartował Festiwal Profesjonalistów

Dziś w hali Kalisz Arena rozpoczął się dwudniowy Festiwal Profesjonalistów. Imprezę zainaugurował prezydent miasta Kalisza Grzegorz Sapiński.

Wśród atrakcji są m.in. pokazy Centrum Nauki Kopernik, zabawy edukacyjne Magic Lab, warsztaty robotyki z Lego, pokazy maszyn i urządzeń, „Kosmos w kuchni”, pokazy chemiczne i fizyczne. Działają także liczne stoiska wystawiennicze szkół średnich, przy których można zapoznać się z bogatą ofertą kształcenia zawodowego w Kaliszu. Prezentuje się także kaliska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Oprócz tego licznie pojawiły się firmy, które przedstawiają nie tylko swoje produkty i usługi, ale także oferty pracy. -  Kalisz daje świetne możliwości uczenia się, a potem zatrudnienia w dobrych przedsiębiorstwach. Musimy odczarować ten mit, że kształcenie zawodowe nie zapewnia dobrej przyszłości. Rynek pracy potrzebuje dobrze wykształconych fachowców. A my w Kaliszu wiemy, jak ich kształcić i podejmujemy wiele działań, by tworzyć szkolnictwu zawodowemu jak najlepsze warunki rozwoju - powiedział prezydent Grzegorz Sapińśki.

Dziś profesjonaliści w Arenie będą gościć do g. 15, a jutro w g. 11-16.

Festiwal odbywa się pod patronatem prezydenta Kalisza Grzegorza Sapińskiego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Patronat mediallny nad wydarzeniem objęła "Rzeczpospolita. Życie Regionów".

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity