sobota, 26.05.2018 | Imieniny: Filipa, Pauliny
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> „Z przedszkolakiem na rowerze” po raz piąty

„Z przedszkolakiem na rowerze” po raz piąty

19 maja odbędzie się kolejna, piąta już edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Z przedszkolakiem na rowerze”, organizowanego przez Klub Turystyki Kolarskiej „Cyklista” w Kaliszu i Niepubliczne Przedszkole „Pluszowy Miś”. Jak sama nazwa wskazuje, jest to rajd skierowany przede wszystkim do dzieci, albowiem zarówno trasa, jak i prędkość jazdy, dostosowane będą do najmłodszych pociech.

Na rajdzie mile widziani będą jednak wszyscy zainteresowani rowerzyści, nie ma również znaczenia do jakiego (i czy w ogóle do jakiegokolwiek) przedszkola uczęszcza dziecko.

Zbiórka odbędzie się o godz. 10.00 przed kaliskim teatrem, skąd grupa wyruszy przez Park Miejski do miejscowości Szałe. Po krótkim odpoczynku wszyscy wspólnie wrócimy przed teatr.

Podobnie jak w latach poprzednich, swoją obecność i możliwość znakowania rowerów potwierdziła również kaliska policja. Osoby, które są zainteresowane takim zabezpieczeniem swoich jednośladów, proszone są o przybycie wcześniej - możliwość znakowania będzie już od godz. 9.00.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób na małych uczestników rajdu czekają upominki, a w czasie odpoczynku na mecie przewidziano sportowe konkurencje. Ponadto, podobnie jak w zeszłym roku, zachęcamy dzieci do nauczenia się piosenki lub wierszyka, związanych z jazdą na rowerze. Prezentacje odbędą się na mecie.

Wszystkie dzieci zachęcamy do zabrania ze sobą dzienniczków wycieczek (mogą to być również przeznaczone na ten cel notesy), w których będą zbierać potwierdzenia swoich wycieczek. Na mecie dostępna będzie specjalna rajdowa pieczątka, którą będzie można udokumentować uczestnictwo w rajdzie. Dzienniczek będzie dla nich nie tylko miłą pamiątką, ale też pozwoli na zdobycie dziecięcych odznak turystycznych. Więcej informacji na ich temat podczas rajdu.

Uczestnictwo w rajdzie wymaga akceptacji regulaminu. Komandorem rajdu będzie Bartosz Spychalski.
Zapisy przyjmowane są drogą mailową (bartek@cyklista.kalisz.pl, spychalska87@wp.pl) lub bezpośrednio w przedszkolu „Pluszowy Miś”.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Szczegóły na stronie www.cyklista.kalisz.pl

Tekst: Bartosz Spychalski, KTK "Cyklista" w Kaliszu
Zdjęcia: Bogusław Monczyński, Zdzisław Kuchnia

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity