niedziela, 27.05.2018 | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> Z wizytą w Domu Dziecka

Z wizytą w Domu Dziecka

Dziś prezydent Grzegorz Sapiński spotkał się z wychowankami Domu Dziecka. Nie zabrakło rozmów i prezentacji dziecięcych talentów. A to wszystko za sprawą licytacji w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której przedmiotem było spotkanie i lunch z prezydentem Kalisza.

Pan Maksymilian Karkowski, który wygrał licytację, zdecydował o przekazaniu wylicytowanego spotkania z włodarzem miasta na rzecz wychowanków Domu Dziecka. Sam również uczestniczył w dzisiejszej wizycie.

Najmłodsi, ale i nastoletni wychowankowie, mieli okazję porozmawiać z prezydentem o nurtujących ich sprawach, zadać pytania, ale też pochwalić się swoimi osiągnięciami sportowymi. Był również czas na prezentacje taneczne i wokalne.

Po występach prezydent Grzegorz Sapiński zaprosił dzieci i młodzież na wspólny posiłek. Były nim wyjątkowe pizze z delikatnego ciasta bez glutaminianów, ze sosem na bazie bogatych w witaminy i minerały pomidorów pelati oraz bazylii, m.in. z dodatkiem warzyw. O ich staranne przygotowanie zadbała jedna z kaliskich pizzerii.

Na zakończenie spotkania najmłodsi złożyli zdobione rysunkami podpisy na pamiątkę dzisiejszej wizyty. Prezydent Grzegorz Sapiński wręczył wszystkim upominki ufundowane przez Miasto Kalisz i wpisał się do księgi pamiątkowej Domu Dziecka.

- Dziękuję za piękne spotkanie. Miło mi, że dzięki licytacji w szczytnym celu, mogłem spędzić z Wami to popołudnie, zobaczyć, co się u Was zmieniło i poznać Wasze zainteresowania – mówił prezydent.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity